Free spirit tattoo studio

Onko kukaan käynyt ottamassa Free spirit tattoo studio -nimisessä liikkeessä (kauppakadulla) nenäkorua? Paljon maksoi? Oliko mukava henkilö laittamssa? Millä menetelmällä siellä laitetaa, neulalla? Kiitos vastauksista :)
193656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Samaa olen itsekin kysellyt, muttei ketään oikein tiedä...Napakorun otin aikoinaan Jesna-hairissa...kai jotain 5 vuotta sitten. Sillon ainaski Yazka kävi ja oli mielestäni tosi hyvä ja mukava. Lävistys parani nopeasti eikä koskaan mitään ongelmia. Nyt tahtoisin tosiaan ton nenäkorun...ei vaan oikein tiedä missä "uskaltais" ottaa... :)

Äänestä

ole free ja älä ota. Tajuatteko ollenkaan miten idiootiksi leimaatte itsenne, kun menette joka muotioikun mukana. Tatuoinnit eivät todellakaan kaunista ketään, vaan kirjoittavat pysyvästi nahkaan, että sen ottanut on idiootti.

Heh, ennen piti jotakuta jututtaa pari minuuttia, että selvisi onko ÄÖ alle vai yli kengännumeron. Nykyään asia selviää helpommin, koska typerys kirjoittaa/piirtää pysyvän 'olenidioottileiman' itseensä.

Naisesta tatuointi tekee halvan h:n näköisen ja miehestä yksinkertaisesti tavisidiootin, joka ei kykene käyttämään omaa järkeään (,koska sitä ei ole).

Äänestä
  • mieltä olen minäkin. Onhan se kauheeta kun on näin jyrkkä, mutta oon aina ollut sitä mieltä, että tatuoinnin ottaminen on niiiiiin idioottimaista. Oon 24 vuotias ja monilla kavereilani on tatuointi. Sellaista kuvaa/symbolia ei tule kuitenkaan ikinä löytymään, minkä nahkaani ikuisiksi ajoiksi hakkaisin. Ihan kuin kuvan ottaminen olis suurimalle osalle vain jotain egon pönkittämistä sillä, että "olenpas uskaltanut ja nyt olen toosi kova jätkä kun mulla on tää tähti tässä rinnuksissa". Hohhoijjaa... Kaikki saa tehdä itelleen ihan mitä tykkää, mutta joidenkin mielestä ne saa kantajansa näyttämään täys kesseliltä. Eikä silläkään mitään merkitystä. Ongelmansa kullakin.

    Äänestä

  • samaa kirjoitti:

    mieltä olen minäkin. Onhan se kauheeta kun on näin jyrkkä, mutta oon aina ollut sitä mieltä, että tatuoinnin ottaminen on niiiiiin idioottimaista. Oon 24 vuotias ja monilla kavereilani on tatuointi. Sellaista kuvaa/symbolia ei tule kuitenkaan ikinä löytymään, minkä nahkaani ikuisiksi ajoiksi hakkaisin. Ihan kuin kuvan ottaminen olis suurimalle osalle vain jotain egon pönkittämistä sillä, että "olenpas uskaltanut ja nyt olen toosi kova jätkä kun mulla on tää tähti tässä rinnuksissa". Hohhoijjaa... Kaikki saa tehdä itelleen ihan mitä tykkää, mutta joidenkin mielestä ne saa kantajansa näyttämään täys kesseliltä. Eikä silläkään mitään merkitystä. Ongelmansa kullakin.

    Ei täällä ketään kysynytkään nyt MIELIPIDETTÄ tatuoinneista tai lävistyksistä...?!
    Lukekaa!
    Aina näitä "muita fiksumpia" löytyy, jotka eivät kuulemma nahkaansa mitään hakkaa...blää blää..
    Jokainen tyylillään.
    Eipä se Sinulta ole pois ketä mitäkin itselleen tekee...eikä tatuointi naisesta "halpaa" tee vaan ihan joku muu. Sallikaa mun nauraa taas :))))

    Äänestä

  • Nenuliini kirjoitti:

    Ei täällä ketään kysynytkään nyt MIELIPIDETTÄ tatuoinneista tai lävistyksistä...?!
    Lukekaa!
    Aina näitä "muita fiksumpia" löytyy, jotka eivät kuulemma nahkaansa mitään hakkaa...blää blää..
    Jokainen tyylillään.
    Eipä se Sinulta ole pois ketä mitäkin itselleen tekee...eikä tatuointi naisesta "halpaa" tee vaan ihan joku muu. Sallikaa mun nauraa taas :))))

    ei hullumpi idea saaadaan pysymään nää nurkillä tapettavt ojennuksessa

    Äänestä

Ite oon käyny useinkin kyseisessä mestassa lävistettävänä. Nenänsivun hinta on varmaan 40-45€. Lävistäjä on todella mukava ja asiansa osaava.
Lävistäjä-täti on liikkeessä paikalla vain lauantaisin.

Äänestä

niin puhutko nyt jesna-hairista vai spirit tattoosta ? :)
Jos ottaisin napakorun niin kumpaa suosittelisit, jesnaa vai spiritiä? Ja kumpi on mielestäs pätevämpi? =) mahdollisimman pian vastausta :))

Äänestä

Nimimerkille "Free". Siis ennen piti jututtaa pari minuuttia tietääkseen mikä on ÄÖ.
Mulla on tatuointeja, ja mä en tiedä mikä on ÄÖ. Ao:n eli älykkyysosamäärän kyllä tiedän. Sen huomansin jo muutaman rivin jälkeen, että sulla ei liene kummoinen :D
Sivistäs nyt mua tyhmää tatuoitua, ja kerro mulle mikä on äö? Ja vielä miten se littyy kengän numeroon?

Äänestä
  • Hohhoi, hermot menee näihin kirjoitus_virhe_poliiseihin, jotka eivät itsekään osaa kirjoittaa älykkyysosamäärän lyhennettä oikein.

    Äänestä

MAHDOLLISIMMAN PIAN:

käy ottamassa nenäkorusi Spirit tattoossa. Tiina on lävistäjän nimi ja on todella kiva tyyppi ja vieläpä asian osaava. Sinne vaan rohkeesti. Tiina on paikalla vain lauantaisin :)

Äänestä

No voi helvetin helvetti jos joku haluaa tatuoinnin tai lävistyksen. Miten se on keltään pois. Juohan jotkut alkoholiakin tai polttaa tupakkaa, itse en harrasta kumpaakaan mutten silti nillitä miksi jotkut tekee niin.

Äänestä

Ei sulle "mahdollisimmanpian:)" tullu mieleen kattoa tota alkuperästä päivämäärää? Kirjotettu kuiteskii jo 2008.

Äänestä

jesnasta en tiedä mutta älä vaan mene free spirit tattooseen! olen kuullut huonoja kokemuksia. ja sit jailbird tattoossa on tosi huono laatusia koruja :P

Äänestä
  • kuin sillee muka? oon olllut harjoittelemassa jailbird tattoossa ja tiedän että Titta ostaa korunsa Paimoin tatuointitukusta Nordic Tattoo Supplesilta ja korut ovat joko kirurgin terästä tai titaania.

    Äänestä

  • joopaseipäs kirjoitti:

    kuin sillee muka? oon olllut harjoittelemassa jailbird tattoossa ja tiedän että Titta ostaa korunsa Paimoin tatuointitukusta Nordic Tattoo Supplesilta ja korut ovat joko kirurgin terästä tai titaania.

    kirurginteräs on tosi huonoa.. lue vaikka kirjoituksia netistä; sekä ammattilaisten että niiden ketkä käyttäny. SUURI RISKI TULEHTUA TAI AIHEUTTAA ALLERGISEN REAKTION JOS KÄYTTÄÄ KIRURGIN TERÄSTÄ. sitä ei saa ainakaan käyttää tuoreessa lävistyksessä..

    niin ja ne korut on ainakin ollu kahden kaverini mielestä huonoja; toinen nielaisi omansa (ja kyllä se sitä palloa kiristeli joka ilta eikä ole kuulemma ollut mistään muualta ostetut kielikorut yhtä huonoja) ja toisella kaverillani meni koru hajalle :P ja haki uuden.. ja sekin meni hajalle..

    et sellasta

    Äänestä

tää on jo vähän vanha alotus mutta ei lävistyksiä eikä tatuointeja! niin on parempi!

Äänestä

10 vuoden päästä nyt otettu tatuointi on jo armottomasti out of date. Surullista mutta totta.

Äänestä

"10 vuoden päästä nyt otettu tatuointi on jo armottomasti out of date. Surullista mutta totta."

No mutta mitä väliä sillä on 10 vuodenpäästä jos siintä tykkää ja vielä enemmän jos se on mummona/pappana rypistynyt epämuotoon rumia sillon ollaan kuitenki :D

Äänestä

älkää ihmiset ny valittako ihmiset ottaa tatuoinnin jos ne haluaa ei oo teitin pään särky tai teitin iho. itelläni on huulikoru ja tykkään lävistyksistä ja tatuoinneista. jos te ette tykkää kummastakaan niin älkää sitä tääällä valittako muille vaan pitäkää omana tietonanne ihan oikeesti toi on meinaan lapsellista valittaa täällä julkisesti !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nenäkoru kirjoitti:

Onko kukaan käynyt ottamassa Free spirit tattoo studio -nimisessä liikkeessä (kauppakadulla) nenäkorua? Paljon maksoi? Oliko mukava henkilö laittamssa? Millä menetelmällä siellä laitetaa, neulalla? Kiitos vastauksista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu