No nyt ne tulee Suomeenkin

lihavien penkit

Amerikan malliin, Espoon Selloon tulee leffateatteri jossa on lihaville omat penkit! (Metro live, s. 11)

8

1444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuolta...

      Huh, onneksi mahdun sentään normaaliin penkkiin! Ja koko ajan pyrin mahtumaan siihenkin entistä solakampana...

      En kaipaa yhtään enempää mitään erityiskohtelua mitä nyt saan huutelun, kyyläämisen ja osoittelun muodossa.

      T: BMI 38

      • neljännestonni

        Täähän olis oiva ratkaisu Kotleetille. Kutsu vaan koeistuntaan.


    • tuetaan vaan kansantautia,,,,,

      No on kyllä tyhmää,,,näin tuetaan että saa olla lihavia,lihavilla monia ongelmia (sepel-valtimotaudit, korkea verenpaine ym. kivaa)
      minusta moista ei pitäisi sallia,,jokaisen terveen ihmisen pitäisi pyrkiä olemaan normaalipainoinen,eikä lihottaa itseään sairaaksi,sitten ravataan lääkärissä kun valtimoihin tulee tukos,saa sydänkohtauksia, tulee diabetes2 ym..

      • riekkoriitta

        Monenmoista tyhmää on maailmassa.
        Pitäisi pyrkiä olemaan normaalipainoinen.
        Monet silti lihovat mutta monet myös laihduttavat itsensä sairaaksi.
        Useat harrastavat vaarallisia urheilulajeja joissa voi vammautua tai kuolla.
        Tavallinen urheilukin rikkoo niveliä.
        Sitten ravataan lääkärissä ym. :/
        Hyvin monen huulessa roikkuu tupakka vaikka se on sairastuttava ja tappava myrkky.
        Viinaa juodaan ilman pelkoa vaikka alkoholi on nykyään suurin sairastuttaja.
        Laihakin voi saada valtimotukoksen, sydänkohtauksen, kakkostypin diabeteksen ym. elintasosairauden.
        Sillä vaikka epäterveellinen ruoka ei lihota kaikkia voi se silti sairastuttaa.
        Rasva kertyy valtimoihin ja laskimoihin vaikka ei nahkan alle!
        Laihat luikut jonottavat mäkkärirasvapöperöitä ja ilkkuvat lihaville jotka niitä eivät voi eivätkä halua syödä.
        Itku pitkästä ilosta sanoo vanha sanonta. Se pitänee paikkansa!


    • "normaalipylly"

      Aivan fantastista, että tämäkin asia on nyt otettu huomioon. Onhan se tukalaa, kun ei mahdu kunnolla istumaan leffateatterin penkkiin.

      Asia on hyvä myös "normaalipyllyisten" kannalta...jos sattuu istumaan vieressä, niin ei vierustoverin ahteri tule omalle puolelle. Saa ihan rauhassa katella sitä leffaa eikä tarvi vainvihkaa siirtyä tuolin toiselle puolelle tai ei tarvi työnnellä vellovaa naapurin persausta omalle puolelle.

      JIPPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!

    • miiai

      että on fitness laiheliineille nyt tilaa! T.nainen BMI n.48

    • tehdäänkö anorektikoillekki omat leffapenkit ettei ne veis turhaa tilaa normaalipainoisilta leffassa käyviltä? anorektikoita kun mahtuis enemmän yhteen leffasaliin jos penkit olis puolet pienenpiä. kyllä nuita verorahoja riittää, pitääpä varmaan itselläkin lihottaa ihan vaan sen takia että voi hyödyntää nuita verorahoja..

    • jos kerran mennään jo nuin turhamaisuuteen ni sittenhä pitäs tehä ylipainoisille kaikki muukin omaa, esim linja-autot sun muut julkiset kulkuvälineet jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      32
      5074
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      266
      4928
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      54
      4433
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      67
      2405
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      46
      1848
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      24
      1781
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      18
      1759
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      77
      1704
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      14
      1492
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      106
      1460
    Aihe