elettäkään Nikon rauhoittamiseksi? Kyllä kaiken maailman hippaleikkiä osaavat, mut kun tarvitseis kavereita tositoimiin, ovat hissukseen eivätkä uskalla puuttua tilanteeseen.
Siis Johan, Jari-Matti ja Tero.
Siis Johan, Jari-Matti ja Tero.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Annas kun ma arvaan: Nyt jokainen pelkää, että tulee häätö, teki niin tai näin.
Kaikki oli vaan loppujen lopuksi onnellisia... suurin voittajasuosikki on nyt ulkona. Tänään Johan naureskeli ja sanoi olevansa nyt onnellinen, rivien välistä pystyi lukemaan että viittasi edellisen yön tapahtumiin.
halunnut puuttua. Väitti, ettei nähnyt eikä kuullut mitään. Tyypillistä. Valikoiva kuulo ja näkö.
Äläpä höpötä, se tilanne oli niin hetkessä, ja kuka pelkäisi Nikoa tyyliin, joten ei sitä kukaan osannut arvata.
Toisaalta moni asukas on niin kypsynyt Marianneen
etteivät Nikon räyhystä välittäneet.
Ajattele ja mieti, ennenkuin kirjoitat.
ja muille esitellä lihaksia, mut sit ollaan aivan nyhveröitä ja pikku-likka Tuuli joutui Nikoa taltuttelemaan. Noloa!
Tuulin ottaa ohjakset käsiin.
kun 48kg tuuli, ja jopas rupes pysyy
PK huoneeseen. Miehet katteli peloissaan sivummalla...
Niin Ade ja Tuuli Nikon vei pk huoneeseen.
seistä ade Tuulin takana ja miksi, siksi että säikähti nikoa kun ade oli ensin mennyt nikoa rauhoittelemaan ja pidättelemään, niin niko huusi adelle:"mä en aina tajua sun juttujasi" joten ade lähti äkkiä alta pois ja niko meinasi taas alkaa riehumaan, joten Tuuli tarrasi nikoa kiinni ja vei pk-huoneeseen ja ade seurasi tuulin takana ajoittain.
Tietysti on hyvä että joku sellainen menee väliin ja rauhoittelee, johon toinen ei käy kiinni ja äydy taas uudeksi riidaski, eihän Johan sinänsä uskaltanut mitään tehdä olisi joutunut tappeluun ja olisi voinut mennä fyysiseksi, jolloin Johan olisi ollut pulassa, sillä kun hän olisi tönäissyt tai lyönyt Nikoa takaisia, nikohan olisi voinut joutua teholle tai saada kunnolla turpaansa, niin Johan olisi näyttänyt syylliseltä vaikka niko olisi sen aloittanut.
Sen takia joskus miesten on vaikea mennä agressiivisen miehen väliin, koska voi tulla rajumpi tappelu, tosin aika vellihousumaista olla puolustamatta naista, joka on vaarassa saada tavaraa päälleen, joten eniten ihmettelen teroa, josta ei vaan näytä olevan miestä puolustamaan sen enempää itseään kun toiset hyökkivät saatikka kyhnäyskumppaniaan tiukassa paikassa, pitäishän sitä ns.naistaan puolustaa vaikkei enää suurta tunnetta olisikaan ilmassa.
jokainen pelaa omaa peliään ade ja tuuli veivät nikon päiväkirjahuoneeseen ..tietäen rangaistuksesta ja omat pisteet nousee . ja pojat katseli viisaana sivulta . ei paljon kannata jos ois tullutkin lisä konflikteja...
Kirjoituksesi on täyttä totta. Näin se menee,
ja myös siinä ei pidetty Nikoa mitenkään uhkaavana, siis miehet eivät noteeranneet.
Mertsi kitinöineen on kauan hermostuttanut mm. sen jatkuva selvitys, selvityksen selvitya, sai Niksun kilahtaan jo muutaman kerran, mut tuoko sitä olisi tajunnut.
Niko sanoo, näyttää mielialansa suoraan, moni ei siihen pysty.
Marianneen ollaan niin kypsytty, ettei välitetty
mitenkään mennä väliin, sillä toi heittely oli spontaani teko, ei arvattavissa.
Ottakaa nyt kuitenkin huomioon, että jokainen oli jonkinasteisessa humalatilassa, ja harkintakyky tökkii pahasti, kuten huomata saattoi. Ja känni ei ole mikään puolustelu tapahtuneille asioille.