HOAS solu, kämppiksistä

Sain eilen tarjouksen soluhuoneesta HOAS:ilta. Äsken tuli mieleen, että miten on, asuvatko naiset ja miehet sekaisin, vai sijoitetaanko jannut yhteen kämppään ja muijat toiseen?
2863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Otsikossa kaikki.

Äänestä

Itte asuin 90-luvun alkupuolella solussa muutaman vuoden. Ei äiti tiennyt mihin poika joutui. Kämppäkaveri ei mun yöunia säälinyt kun tuli klo 04 ehkäisyvälineitä lainaamaan (mä vastavuoroisesti korvatulppia muttei sillä tietenkään niitä ollut). Sitä vesisängyn loisketta ja riemunkiljahduksia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfgdfgdg kirjoitti:

Sain eilen tarjouksen soluhuoneesta HOAS:ilta. Äsken tuli mieleen, että miten on, asuvatko naiset ja miehet sekaisin, vai sijoitetaanko jannut yhteen kämppään ja muijat toiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu