juu tuli mieleen etta mimmosia haittavaikutuksia paivansinilla on/voi olla?
LSA:n haitat?
fgttttr33e
125063
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
jotain juttuja kuullu jos eka kerta tämmösessä kamassa niin oli joku tyyppi ruvennu hyperventiloimaan kun oli niin hermona, kävi köpelösti jne... ihan yksilöllistä varmaan kuinka käy
joo. no on sita muutaman kerran vedetty ilman mitaa seuraamuksia, niin tuli mieleen ettei vaan sisuskaluille ala sattuun mitaan.no flashbackeja on tullu, ihan hauskaa. ei kummempaa. dexmi poltti hieman aivoja. puhuminen oli vaikeaa, mutta meni ohi taa vaihe. sen koommin oo sita ottanu.
Tulla vois olla infoa:http://www.erowid.org/plants/morning_glory/morning_glory.shtml
Monille tulee tripin ajaksi huono olo. Mielettömiä vatsakipuja yms. Ei mitään pysyvää
käytin jossain vaiheessa melko paljon lsa:ta. alussa ei mitään, mutta pitkän käytön jälkeen tuli hengenahdistusta, raskas hengitys ja ylipäänsäkin ahdistuneisuutta etenkin sosiaalisissa tilanteissa.
suosittelen kokeilemaan, mutta lsa ei välttämättä sovi säännöllisesti käytettynä.
itse uskallan ehkä kerran kaksi vuodessa nykysin ottaa, ja sillonkin määrät ovat pieniä.
niin ja välitön vaikutus on monella tuo huono olo ja vatsakivut, niihin auttaa kannabis. suosittelen muutenkin käyttämään lsa:ta kannabiksen kanssa! paljon miellyttävämpi trippi tulee.
Olen kolmeen otteeseen nauttinut LSAta.
Kahdesti Päivänsineä ja kerran HBW-siduja eikä koskaan ole ollut muita vaikutuksia kuin vähän epämielyttävä olo.:(
Annosmäärät ovat olleet suositusten mukaisia, joten josko se vain vaikuttaa, etten uskalla antautua aineen vietäväksi, takakireä neurootikko kun olen.:D
Tänään tuli postissa viisi Hawaijin Baby Woodrosen siemeniä ja ajattelin ehkä huomenna nauttia kannabiksen kera, ja toivoa parasta.
Pelko sekoamisesta tai kontrollin totaalisesta menettämisestä on vain syvälle iskoistunut mieleeni.
LSA on hyvin pitkävaikutteinen hitaasti nouseva ja hitaasti laskeva huume. Usein saa lukea, kuinka LSA:ta neuvotaan nauttimaan tyhjään vatsaan, mutta verensokerit kannattaa olla kunnossa.
Itse olen useimmiten syönyt n.1-2 tuntia tuon jälkeen, ja savut polttanut heti nauttimisen jälkeen.
Nuo savut siis todellakin auttaa siihen huonoon oloon, sekä tekee tripistä muutenkin kevyemmän ja leijailevamman.
LSA:n vaikutuksia on hankala kuvailla, ei kannata odottaa mitään visuaalista, joskin visuaalisuuskin saattaa yllättää.
Usein visuaalisuus jää näkökentän "aaltoiluun" sekä paikkojen "valumiseen". varsinaisia hallusinaatioita en ole kokenut.
Huiput tulevat noin 4-5 tunnin kohdilla, jonka jälkeen alkaa hitaasti laskea. Usein seuraavanakin aamuna on vielä suht 'hapokas' olo :).
Fläsäreitä tulee helposti. Itselläni kun oli joskus kunnon LSA-putki päällä niin lähes poikkeuksetta herätessäni maailma aaltoili ja valui kuin lsa-päissä. Tämä ei ole vaarallista, ehkä hieman kiusallista.
Itselläni on tosiaan lsa:ssa huonoin juttu se, että en kaipaa sillon näkökenttääni ollenkaan ihmisiä, ja tämä olo jatkuu muutaman päivän. en ole kenenkään muun kuulleen puhuvan tästä ainakaan niin suuressa mittakaavassa kuin mitä itse sen koen.
mutjoo muista pajauttaa huolella ja pidä muutenkin huoli itsestä, jotain kivaa musaa, jokin kiva ympäristö jne. lsa on hauska mut ei sitä kannata säännöllisesti ruveta syömään.
joo tälläsii pienii kysymyksii et paljo ensikertalaise kannattaa ottaa???? ja milla niit popsitaa vai onks mahdollist et polttas ku olis tulos tos parin päivän sisää lsa:n siemenii... ja kai niit voi pistää kasvaa johonki ruukkuu ko ei oo mitää hajuu :( et joku ketä on duunaillu niitte kans enemmä ni vois antaa vähä vinkkei :) ko pajautellu oon ja nappaillu silokeit:) ja oon lukenu et kandee pajauttaa ku ottaa lsa:ta.... ja jääks ne helposti tullii ku olis samal tulos sauhuu....
ja siemenet olis ton nimisii (Morning Glory Seeds)
Itse olen ottanut päivänsineä muutaman kerran, pari kertaa n. 150-200 siementä, yhden kerran kun jotain pientä lievää halusin niin otin vain 50. Aina on mukavaa ollut. MUTTA tänään. Kaipasin taas jotain pientä ja otin sitten 50 siementä. No tunnin parin päästä sitte melkoiset pelkotilat, huh! Oli kamalaa, peloissani otin kavereihin yhteyttä sängyllä maaten tuntikausia. Välillä oli vähän raskas hengittää ja tuntui kuin joku kuristaisi kurkkua hieman. Huimasi. Paikat valuivat ja hieman vääntyilivät. Enempää en jaksa kuvailla, huimaa näes vieläkin, pelot ovat sentään pois. Ja pahinta oli se kun lsa tunnetusti nousee ja laskee hitaasti. Huh, ei tätä hetkeen.
50 ees vaikuta mitenkään, herää unestas
asdfasdf