Moi, olen miettinyt miten vauvalleni tarjoaisin. Mielessäni on ollut hieronta, jumpat, uinti ja muita vastaavia asioita mitä voisin tehdä pianokaiseni kanssa. Minun mielestäni vauva hieronnan opettelu olisi ihana tapa kommunikoida. Missä näitä kursseja järjestetään?
vauvahieronta kurssi
2
1047
Vastaukset
- Oulussa:
http://www.lh-keskus.net/luennotkurssit.html#vauva
Riippuu missä päin asut, mutta linkissä yksi esimerkki Oulusta.
Voithan googlettaa "vauvahieronta kurssi" erimuodoissa, yhteen&erikseen kirjoitettuna? - löytyi:
Vauvahierontaa ja vauvahierontakurssi
Kirjoittanut: AKUVIRE 11.10.2008 klo 22.55
Vauvahieronta kurssi 23.11.2008 kello 10.00-15.00 Studio90(www.studio90.fi) Linnankoskenkatu 6 00930 Helsinki
Vauvahieronnasta on apua itkuisuuteen, koliikkiin sekä terveyden ylläppitoon. Tämän lisäksi hieronta on rauhoittava yhteinen hetki lapsen kanssa. Vauvahieronta kurssilla opit itse huolehtimaan oman lapsesi tarpeista ja pystyt auttamaan häntä univaikeuksien ja itkuisuuden kanssa.
Tarkemmat tiedot kurssista: http://billowone.googlepages.com
[email protected]
044 3078 792
Reijo Vepsäläinen
vauvahieronnan ohjaaja/kouluttaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161