KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄT IISALMESSA

Kiinteistövälittäjät lupaavat arvioissaan asunnosta epärealistisia hintoja!!!, samat talot myynnissä jo vuosia.. vaihdetaessa välittäjää sama homma, laitoin hinnan kohdalleen ja möin itse heti meni kaupaksi!
4960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mynti hinnasta menee välittäjälle elikkä se ajattelee omaa osuttaan määrätessään hintaa.

Äänestä

Kyllä nuo kiinteistöjen pyytihinnat ovat Isalmessa karaneet, verrattuna vaikkapa Kuopion hintatasoon.

Äänestä
  • Tuoltahan töllöttimestä pystyy lukemaan kaikkien myytävien hinnat. Ei ne minnekään ole karanneet!

    Äänestä

Muualla maassa on asuntojen hinnat tulleet alaspäin, vaan eipä Iisalmessa ainakaan pyyntihinnat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talon myyjä kirjoitti:

Kiinteistövälittäjät lupaavat arvioissaan asunnosta epärealistisia hintoja!!!, samat talot myynnissä jo vuosia.. vaihdetaessa välittäjää sama homma, laitoin hinnan kohdalleen ja möin itse heti meni kaupaksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu