Veronmaksajien rahan

ei auta, kaikki romahtaa taas kun letkut vedetään irti
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuosta seuraa vain rahan arvon lasku, kuten aina sotaaikana seuraa,

kyllä se kunnon lama tulee, kunhan vain 1-2 vuotta odotellaan.

Äänestä

vain se että kun tiedämme että veronmaksaja maksaa koko lystin, vuokralainen ja omistusasuja yhdessä. Hyötyy koko hommasta loppujen lopuksi vain omistusasuja. Vuokralainen vain maksaa turhasta..................................mutta niinhän hän on tehnyt tähänkin asti, so what`s the difference?

Äänestä

"ETLA:n toimitusjohtaja Sixten Korkman uskoo, että talouskehitys tulee olemaan heikkoa Suomessakin pari seuraavaa vuotta. Esimerkiksi vienti ja työllisyys heikkenevät.

- Vaikka EU:n johtajat tekivät eilen varsin merkittäviä ratkaisuja, joilla finanssikriisin hallitsematon syveneminen saadaan estettyä, vaikeudet eivät ole voitettuja tai ohi.

Talouskehitys tulee olemaan heikkoa pari vuotta, vienti heikkenee, asuntomarkkinoiden tila on ongelmallinen, rakennustuotanto kärsii, Korkman luettelee kriisin jo aiheuttamia monia kielteisiä vaikutuksia suomalaisiin.

Kartonkiyhtiö Stromsdal kertoi tänään pankkikriisin johtavan koko henkilöstöä koskeviin yt-neuvotteluihin.Korkman ei ota kantaa tähän yksittäiseen yhtiöön, mutta sanoo, että talouden synkkeneminen näkyy jo kaikissa tuoreissa talousluvuissa. Esimerkiksi luottoa ei uskalleta ottaa tai sitä ei saa"

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/arkistot/talous/2008/10/730384

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pumppaaminen : kirjoitti:

ei auta, kaikki romahtaa taas kun letkut vedetään irti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu