lasipalojen hionta

Haluaisin laittaa lasinpaloja askarteluuni. Myydäänkö hiottuja lasinpaloja vai pitääkö ne itse tehdä? Miten vesihionta tapahtuu? Vaiko hiekkapaperillako alan hommiin? :)
1388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lasiliikkeessä kannatas sinun käydä, sieltä parhaat neuvot saat.

Timanttiviilalla voi pienissä määrin hioa / pyöristää lasin särmiä ja sähkökäyttöisen savitahkon olen nähnyt lasiliikkeessä.

Joskun kesällä oli Lidlissä timanttiliipat tarjouksessa.

Marketin kalastustarvikeosastolta voit löytää timanttiliipan alumiinivarressa... hinta jotain parikymppiä.

Käytä suojalaseja ja viiltosuojakäsineitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äipäke kirjoitti:

Haluaisin laittaa lasinpaloja askarteluuni. Myydäänkö hiottuja lasinpaloja vai pitääkö ne itse tehdä? Miten vesihionta tapahtuu? Vaiko hiekkapaperillako alan hommiin? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu