onko minulla joku tarkoitus?

on vaikeeta pukea tunteita sanoiksi.. yritetään silti, minusta tuntuu niin pieneltä ja mitättömältä olla tällä hetkellä täällä kaupungin keskustassa, periaatteessa ihmisten keskellä mutta silti niin yksin. onko tässä mitään järkeä tuntea muuta kuin surua tai olla tuntematta mitään, olen kai turtunut. jos olisin vahvempi ja enkä välittäis muista niin en olis enää olemassa. onneksi uni ottaa minut kohta valtaansa ja nukun pitkään.
4621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ihan samoja juttuja täällä mietiskelen. kun millään ei ole enää mitään väliä. paitsi ettei satuta lähimmäisiään. itsestä ei niin väliä, koska millään muullakaan ei ole.

surullista tämä ajattelu, mutta en nää järkeä missään. mitä hyötyä? silti koittaa vaan jatkaa eteenpäin tätä tyhjyyttä.. =(

Äänestä
  • tiedätkös mietin ajoittain myös samoja asioita. onko missään mitään järkeä? miksi edes olla täällä? mut kuitenkin jokin ihme juttu työntää päivästä toiseen niin turhalta kuin kaikki tuntuukin. jos elämäänsä saa edes yhden kivan päivän niin minun kohdallani seuraavana päivänä sekin masentaa kun tietää ettei niitä tulee enää tai ei ainakaan kovin usein. kai sitä pitää yrittää elää niin kauan kuin jollekkin voi vielä olla hyötyä. yritetään jaksaa.

    Äänestä

samoja fiiliksiä.

Antaisin kunnon rutistuksen molemmille jos tapaisin ja antaisin rohkeutta kohdata maailma. Siellä kun joutuu olemaan usein hyvinkin yksin vaikka olisi ihmisten ympäröimä.

Äänestä
  • Jumala haluaa täyttää tuon ison tyhjän olon sinussa jos sinusta löytyy halua, hän voi antaa lopullisen rauhan sisimpään. On vaan niin paljon helpompi elää tätä elämää kun tietää että Jumala johdattaa kun annamme hänelle aikaa ja kuuntelemme mitä hän tahtoo minun tekevän elämälläni. Tiedän että moni vieroksuu näitä asioita ja on jopa vihamielisiä, mutta haluan tuoda tämän ajatuksen esille josta itse olen saanut mielenrauhan ja kokenut hyväksi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päähajoo kirjoitti:

on vaikeeta pukea tunteita sanoiksi.. yritetään silti, minusta tuntuu niin pieneltä ja mitättömältä olla tällä hetkellä täällä kaupungin keskustassa, periaatteessa ihmisten keskellä mutta silti niin yksin. onko tässä mitään järkeä tuntea muuta kuin surua tai olla tuntematta mitään, olen kai turtunut. jos olisin vahvempi ja enkä välittäis muista niin en olis enää olemassa. onneksi uni ottaa minut kohta valtaansa ja nukun pitkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu