Eli passi ei ole voimassa tällä hetkellä ja on ylinopeus sakko rästissä joka on mennyt muuntoon. Nyt siis arvuttelen että voinko saada passin/viisumin? Jos saan niin pääsenkö lähtemään maasta vaikka on toi sakko rästissä?
Passi/Sakko/Maastalähtö
4
564
Vastaukset
- .....
Tosin menetät rahan, 45 euroa, jos passia ei myönnetä, se kun maksetaan etukäteen. Toisaalta, jos on rahaa "ostaa" passi, niin miksei vois maksaa sakkoja, niin olis varmuus matkalle pääsemisestä? Vai olenko itse tyhmä (en ole koskaan saanut muita sakkoja kuin yhden pysäköintisakon, ja senkin maksoin heti, ilman korotuksia)?
- donk
Tuo sakko on jo n.2vuotta vanha (samalla viikolla sain kahdet ylinopeussakot suuruus n850e, toinen siis maksettu). Toimein tällöin yrittäjänä. Menin perseelleni kun jäi 80000e alv rahaa maailmalle.
Tällä hetkellä ei tuloja, ei sen kummempija säästöjä. Rahaa on sen verran että matkan saan ja 3kk elannon maailmalla. - varmaa on
donk kirjoitti:
Tuo sakko on jo n.2vuotta vanha (samalla viikolla sain kahdet ylinopeussakot suuruus n850e, toinen siis maksettu). Toimein tällöin yrittäjänä. Menin perseelleni kun jäi 80000e alv rahaa maailmalle.
Tällä hetkellä ei tuloja, ei sen kummempija säästöjä. Rahaa on sen verran että matkan saan ja 3kk elannon maailmalla.Jos sakot ovat muunnossa, eli olet lähdössä istumaan, sinulle ei passia myönnetä. Jos sulla on rahaa oikeasti hankkia matkat ja säästöjä sen verran että elät 3kk niin aivan varmasti pystyt sen sakon maksamaan! Aika lailla tuloja sulla on väkisinkin ollut että tuollaisen summan olet saanut kasaan. Haluat vain luistaa vastuustasi, mutta passia sulle ei myönnetä ennen kuin olet istumisen suorittanut.
- tälläisiä lisää
donk kirjoitti:
Tuo sakko on jo n.2vuotta vanha (samalla viikolla sain kahdet ylinopeussakot suuruus n850e, toinen siis maksettu). Toimein tällöin yrittäjänä. Menin perseelleni kun jäi 80000e alv rahaa maailmalle.
Tällä hetkellä ei tuloja, ei sen kummempija säästöjä. Rahaa on sen verran että matkan saan ja 3kk elannon maailmalla.pyydä kelalta vippiä ja jää sinne. Selitys Yrittäjä????= HOITOON !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet toisen kanssa
...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain2241556- 291403
Kuka teistä on paras nainen
A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊611269Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!691227- 781204
Osaako joku selittää tätä
Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?751172Jos me joskus nähtäisiin
niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi1031163- 54998
Lesken uusi
Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans18962Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"
Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per175855