Olipas meillä isännän kanssa aivan upean ihana romanttinen loma viikonloppuna sitten =)Oltiin vaan rennosti,välillä kierreltiin tallinnaa,syötiin ja juotiinkin toki.Majoitus oli juuri toivotunlaista ja paikka siisti,aivan vanhan kaupungin sydämmestä.Vaan kotiin on aina mukava palata,kun kolme päivää tarpoo korkokengissä niin sen kyllä huomaa,eilen piti siskon kanssa hieman kauppoja kierrellä täällä...mutta ei onnistunut,polvilumpiot huutaa kuolemaa ym =)
Toivottavasti ei kuitenkaan tarvitse odotella seuraavaa yhteistä viikonloppua 2,5 vuotta,kyllä se vaan muutenkin hyvälle suhteelle tekee ihmeitä,saati sitten jos olisi hieman rakoileva suhde??
Kameraa ei valitettavasti tullut mukaan,olisi siellä kuvattavaa piisannut =(
Toivottavasti ei kuitenkaan tarvitse odotella seuraavaa yhteistä viikonloppua 2,5 vuotta,kyllä se vaan muutenkin hyvälle suhteelle tekee ihmeitä,saati sitten jos olisi hieman rakoileva suhde??
Kameraa ei valitettavasti tullut mukaan,olisi siellä kuvattavaa piisannut =(
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ota sitten seuraavalle viikonloppulomalle lenkkarit kassinpohjalle mukaan. ;) Ihanaa että nautitte romanttisesta viikonlopusta! Tallinnan vanhakaupunki on tosi kaunis...
- Karkasin töistä aikaisin hakemaan koiraa joka pitää viedä eläinlääkärille, kaakaomukillinen oli nyt pakko nauttia kun on hytisevä olo, ja netissä surffailuhan lämmittää tunnetusti... Mukavaa viikkoa sinulle.
olihan mulla lenkkarit...autossa ;)))
sitten onnistunut viikonloppu teillä ja saitte sitten olla ilman lapsia ja koiria pitkästä aikaa.Jokos te juhlitte isännän 40-kymppiset siellä?´:)))
juhlittiin ja siksi sinne lähdettiin =)Oli kivaa,en kiistä että välillä pieni etäisyys kaikkeen arkeen tekee hyvää.
Olet kyllä sen ansainnut;))
Teillä oli varmasti todella mukavaa. Ehditkö shoppailla?? Siellä on kuulemani mukaan aivan ihania kauppoja täynnä ihanuuksia ja aarteita.
Katseltavaa siellä kuulemani mukaan riittää.
Sain juuri tutultani jotka olivat jossain kylpyläreissulla Virossa ja kotiin päin tullessa viettivät vielä kaksi päivää Tallinnassa, sudafed nimistä nuhalääkettä. Paketin päällä lukee Nohu korral nina limaskestade turse vähendamine. Kylpylän lääkäri oli suositellut sitä lensu lääkkeeksi.
mukaan kertynyt mutta kauppoja kyllä kierreltiin varsinkin isompia.Venäläisillä on joku tosi tehokas rintaan laitettava lappu joka erittää jotain ainetta,tehoaa älyttömän hyvin nuhaan ja kurkkukipuun =)
mukavalta viikonlopulta,se on hyvä et suhde kukkii ja kukoistaa :)
Voi sentään,etkö muistanut varautua kengillä joilla olis myös hyvä kävellä jalat turvonneena pitkin katuja.Mie ainakin oon oppinu reissuun lähtiessä jättämään ne kaikkein pahimmat mut kauneimmat saappaat kotiin,niistä ei oo matkalla kun harmia ;)
vuodessa näyttää naiselta ;)kotona ja näyttelyissä voipi rämpiä sitten lenkkareilla =)
korkokenkäkrapulasta ja uutta riemukasta lomaa heti panemaan alulle, vaikkapa Brahaan tai Vieniin.
Tuli muuten mieleeni erään kolumnistin sanat suomalaisesta naisesta: "leveeperseisiä ja lyhytjalkaisia lenkkareissaan, joiden rintavarustus muistuttaa spanielin korvia".
Mutta venäläisiä tämä samainen kirjoittaja kuvasi pitkäsääriseksi ja muutenkin upeiksi ihmisiksi.
No, itse en ihan tuota mieltä ole; onhan toki suomessakin kauniita naisia.