Kolina autoa sammuttaessa

Auton kun sammuttaa kytkin pohjassa kolinaa ei kuulu mutta kytkin ylhäällä niin kolisee aika voimakkaasti sammuttaessa? Mistähän vois vikaa lähteä hakemaan?
31873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kytkimestä. Paineasetelma on finaalissa.

Äänestä

Kaksoimassavauhtipyörä elinkaarensa päässä (jos tuossa sellainen on)

Äänestä

kardaanin eka nivel. Omassa rolahteli mutta kun tuo vaihdettiin, niin nyt ei rolahtele. Oli se kyllä ihan paskana, kaikki metalliset "hylsyt" olivat irti kumista.... Itsellä tuli vielä kummallista lonksahtelua kun vaihtoi vaihteita varsinkin pienillä vaihteilla. Ei siis meinannut saada siistejä vaihtoja aikaiseksi mitenkään....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


e34 535 kirjoitti:

Auton kun sammuttaa kytkin pohjassa kolinaa ei kuulu mutta kytkin ylhäällä niin kolisee aika voimakkaasti sammuttaessa? Mistähän vois vikaa lähteä hakemaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu