Kiinnostusta

"turvarinkiin"?

Moi!

Olen 23-vee syömisen kanssa taisteleva opiskelijatyttö. Päädyin tänne sivustolle, kun ahmimiskohtaus oli jälleen iskemässä (vaikka toissapäivänä taas päätinkin, että ei enää koskaan...) - olin jo päässyt alkuun maitorahkan ja muromyslin kanssa, kun päätin pysäyttää itseni edes hetkeksi ja miettiä, että mitäs tässä oikein tapahtuukaan. Nyt olen melkein kaksi tuntia lueskellut ihmisten kokemuksia ja tuntuu tavallaan helpommalta tietää niin monen muunkin taistelevan saman helvetin kanssa, vaikka se toki kamalaa onkin - en uskalla silti vielä nousta koneelta, sillä jääkaappi kutsuu.
Heräsi ajatus, että olisiko täällä ihmisiä, jotka haluaisivat muodostaa keskenään jonkinlaisen ringin (vaihtaa sähköposteja/messengeriä) ? Näin voisi sitten jakaa omia ajatuksia, saada vertaistukea ja pyytää vaikka apua silloin, kun tuntuu, että kohtaus on alkamassa - muut voisivat yrittää tsempata pysymään "kuivilla".
Mitä tuumitte?

-Marie

2

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostaa kyllä!!

      Hei Marie! Sulla on tosi hyvä idea tuo sähköpostin vaihtaminen, koska olen myös miettinyt että jospa voisin jonkun kanssa vaihtaa kokemuksia ja jos vois tsempata toinen toistaan niin voisi pysyä kuivilla! Itse olen myös opiskelijatyttönen.. Laita vaikka tänne viestiä takaisin mikäli vielä kiinnostaa!:)

    • sumppali

      Moi!
      Mäkin oon 22-vuotias opiskelija, ja alkanut ahmimaan ihan sairaita määriä yksin ollessani! Se on oikeesti ihan hirveetä ku vatsa räjähtää mutta silti vaan syä, oikeesti aika pelottavan sairasta. haluaisin niin kovin olla onnellisempi ja hankkia muutakin elämää ku pelkkä ruoka!itsetuntokin todella maassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      241
      6042
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      119
      5843
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      231
      4917
    4. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      15
      4283
    5. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      62
      4176
    6. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4097
    7. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      27
      4092
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3658
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      57
      2554
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1790
    Aihe