Moi! Alaselkään sattuu, kylkiin ja alamahaan. Ovulaatiosta on aikaa n.3-4 päivää, eli voivatko nämä olla jo kiinnittymiskipuja vai voiko sitä ennen jo olla näin kipeä?? ollut myös rintojen aristelua, kuumetta ym. oireita.
APUUUUVA!!!!!
esikoinen?
11594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"eli voivatko nämä olla jo kiinnittymiskipuja vai voiko sitä ennen jo olla näin kipeä?? "
Ei ne voi olla niitä. Et ole raskaana!:(
Ai millä perustella sanot etten voi olla raskaana..? :D
tota sun viestin kirjoitustapaa hän ilmeisesti näsäili.ei sitä tarkoittanut ettet vois raskaana olla.jokainen voi olla...täällä vaan on niin ihme kysymyksiä että välillä tekis mieli itkee ja nauraa samaa aikaan..huh
Kuumeilu ei liity kiinnittymiseen. Ja joko se noin pian kiinnittyy, jos on hedelmöittynyt? Kummallisia ovat myös kylkikivut. rinnat voivat olla myös ennen raskautta kovin kipeät, mutta jos toivot raskautta, toivotan onnea!! Muuten vaan ihmetyttää oireesi.
Flunssanen olo on ihan tyypillinen oire ja lämmön nousu myös! Ja monilla myös ollut nippailua ja nappailua alamahas, mut sitä ihmettelen että miks mul jatkuvaa kipua vasemmal puolel mahaa ja alamahalla. Luin kyllä että sellasiakin oireita on ollut..MUTTA yleensä vasta kiinnittyminen TUNTUU kunnolla(ei tietenkään kaikilla..ehkä herkimmät sen vaan tuntee tai mistä lie johtuu etteivät kaikki tunne sitää.) mutta kysymykse pointtina olikin että VOIKO kiinnittyminen tapahtua jo tässävaiheessa(eli johtuvatko nämä tän hetkiset kivut siitä) vai onko kiinnittymiskivut vasta tulossa!? No mutta kyl mä nekin varmasti tunnen, eli voin tulla tän viikon aikana vaikka kertoon että olenko raskaana. Ei vaan millään jaksais oottaa..ni sen takia tääl täryytän, sorry! :D
siihen kuuluu alamaha kivut ja lämpöily
Hahhah, tuskinpa kuitenkaan :D
SIIS MITÄH? ite en ees huomannut minkäänlaisia kiinnittymiskipuja, joten ei kai ne nyt niin kovia voi olla?! Kannattasko mennä lääkäriin jos joka paikkaa kolottaa ja kuumettakin on.
No jos en ole raskaana niin menen lääkäriin, MUTTA aika vahvasti veikkaisin että olen koska kun palstoja lueskelee huomaa että monilla samat oireet! :)
kertomaan miten kävi. Toivottavasti pääset mukaan meininkiin odottajien :D (niin iloisten, hihi )
Jep, tulen..