Jokohan

on saanut ne neljä tähteä joita se mainostaa saavansa viimeistään syksyllä 2008?
En ole ainakaan missään nähnyt tai kuullut tästä "varmasta" luokituksesta...
8691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos itse saavat tähtiä maalailla. Pitäisi varmaan mennä sinne telttaileen puolijoukkueteltan kanssa.

Äänestä
  • ja kerran vielä säälittää varkki

    Äänestä

  • säälittää kirjoitti:

    ja kerran vielä säälittää varkki

    No sinunlaiselle luuserille ei sääliä heru keneltäkään.

    Äänestä

Voipi Kuntorannalla olla tekemistä, jos meinaa "camping"-alueelleen saada neljä tähteä.

Suomen leirintäalueyhdistyksen luokituksen leirintäalueista löydät osoitteesta:

http://www.camping.fi/documents/Leirintäalueiden luokitusvaatimukset.pdf

Jokainen voi käydä itse sieltä katsomassa vaatimukset ja verrata niitä Kuntorannan tilanteeseen. Itse huomasin puutteita ainakin kohdissa 2, 14, 23, 27, 30, 33. Toki muitakin puutteita voi löytyä, jos alueen käy läpi.

Tuosta tasoluokituksesta on merkillepantavaa se, että jos yksikin kohta jää alle jonkin tähtivaatimuksen kohdan, niin alue ei saa ko. luokitusta.

Äänestä

marjat. Vai vielä neljä tähteä? Ei tule onnistumaan. Typerää "teatteria" sun muuta paskaa , täysi fiasko koko paikka.

Äänestä
  • että joko ne tähdet on tippuneet kun olen samaa mieltä että kyllä ne aika tiukassa on tuolle paikalle, sen verran luokituksen myöntämisestä tiedän

    Äänestä

  • kyselinkin kirjoitti:

    että joko ne tähdet on tippuneet kun olen samaa mieltä että kyllä ne aika tiukassa on tuolle paikalle, sen verran luokituksen myöntämisestä tiedän

    niin tee jotain!! Tuo ainainen valitus sattuu jo korviin. Jos tiedät millä niitä tähtiä saisi niin toki voisit kertoa muillekin!!?? Eihän tuota besserwisseritouhua kestä kovin kauan joten julkista ja julkistakaa hyvät ihmiset ne kaikki tiedot mitä teilä on jotta homma nousee!

    Äänestä

  • tunnut tietävän jotain kirjoitti:

    niin tee jotain!! Tuo ainainen valitus sattuu jo korviin. Jos tiedät millä niitä tähtiä saisi niin toki voisit kertoa muillekin!!?? Eihän tuota besserwisseritouhua kestä kovin kauan joten julkista ja julkistakaa hyvät ihmiset ne kaikki tiedot mitä teilä on jotta homma nousee!

    linkkiä aiemmasta viestistä laatuluokitukseen, älä viitsi huudella täällä muille, lue linkki ja palaa sit asiaan jos aihetta on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuntoranta kirjoitti:

on saanut ne neljä tähteä joita se mainostaa saavansa viimeistään syksyllä 2008?
En ole ainakaan missään nähnyt tai kuullut tästä "varmasta" luokituksesta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu