rakastatko pimeää?

cute

olen skorppari ja rakastan pimeää..tähtitaivaan katselu saa aikaan kylmiä väreitä..vietän paljon aikaa ulkona kun on pimeää :)..eräs kaverini sanoi, että melkein kaikki skorpparit pitävät enemmän pimeästä, kuin valosta..haluaisin tietää onko tämä totta muidenkin kohdalla?? :P

8

1296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Syksyn lapsi

      Mä nautin suunnattomasti syksystä ja pimeästä. Kaikki pitää mua ihan kieroutuneena kun hihkun onnesta kun syksy koittaa.

    • Maria

      Joo,paitsi että mä rakastan talvea ja sankkoja lumimyrskyjä.Äiti oli ihan hermona ku mä kakarana kuuntelin joululauluja keskellä kesää ku niistä tuli talvi mieleen...Syksyllä pimeys on ahdistavaa ja saa mun mielikuvituksen laukkaamaan turhankin vinhasti!Joskus en saa unta omassa huoneessani ku pelottaa niin pirusti!Äiskä ehdotti psykiatria siinä vaiheessa ku aloin kuulla olematonta puhetta yksinollessani.Siis pidän pimeästä,mutta pimeässä yksin oleskelu on mun mielenterveyden kannalta haitallista.Paska homma!!
      RAUHAA!!

    • 1211

      Hakeudun aina hämyisimpiin paikkoihin ja pimeisiin nurkkiin. Rakastan syksyä.

    • Kalat

      Olen tosin vain nousevaltani Skorppari, mutta vaikuttaa se melko voimakkaasti... ihanaa pimeyttä! Talvi on parasta vuodenaikaa, paitsi ehä syksy on vielä parempi, kun on väriloistetta ja tummuutta.

    • ~Johanna~

      Pitää paikkaansa myös mun kohalla.

    • Devil

      Must tuntuu et mä kuulun pimeydelle,sillä esim.kun nään lunta paistaa aurinko tuntuuku mun sisällä palais joku tuli!! Mä tunnen oloni turvalliseks pimees!

    • scream!!

      Pimeä on ihan ok sillon kun nukkuu mutta palottavan kauhu leffan jälkeen toivookin että olisipa jo aamu!!! Pelkään nimittäin suunnattomasti kaikkea yliluonnollista... (se ei varmaan ole yleistä skorppareilla...???)Kaikki kauhu asiat kuitenkin ovat mun mieleen vaikka vähän pelottaisikin.

    • Anonyymi

      marraskuun 2 päivä syntynyt ja...

      rakastan pimeää..


      wilma alinan riklollinen kappale on ihana....kuin marraskuu harmaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      502
      4012
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2996
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2218
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      458
      2081
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1394
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1313
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1198
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      81
      1085
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      61
      1079
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1048
    Aihe