Vel Satis

huhhahheijarelluapullo

Eikö tätä autoa todellakaan myydä missään Suomessa?! Pitääkö sitä lähteä hakemaan Saksasta saakka?! Onko kenelläkään edes minkäänmoisia kokemuksia kyseisestä mallista. Minua Vel Satis kiinnostaa. 25:t ja Safranet alkavat olla jo liian vanhoja.

4

1120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuoden sisään

      Joku kaupitteli tällaista ahkerasti Keltaisessa Pörssissä. Muistaakseni lounais-Suomesta mutta eipä tullut soiteltua. Auto oli aika tuore ja pyynti ainakin kuutiometrihintana ihan kohtuullinen. Itseä ei jäänyt "pelottamaan" kuin huoltojen järjestely (ja rahan puute ; ). Messevä autohan se olis, mieluusti sillä ajelisin itsekin..

    • on näin et

      joutuu menee matkalle.

    • Syy täällä

      Kyllä tuo Ranskassa erittäin suosittu Vel Satis on yksi kaikkien aikojen parhaista Renault´eista! Sitä paitsi myös hyvännäköinen ja tarjoaa pehmeää sekä mukavaa kyyti hyvillä tiloilla.

      Miksi sitä ei täällä saa lienee aivan täysin tuon myyjän eli Volvon syytä se kun myy meillä (Volvo-organisaatio) Renut ja tuo ne maahankin, niin pelkää ettei bensasyöpöt isot Volvot mene kaupaksi jos samoissa tiloissa olisi ollut tarjolla tyylikkäitä isoja Renuja.

      • ojökkkkkö

        Britanniassa myös yleinen ja kehuttu auto tuo Satis, joskin bensakonetta suosittelivat. Siis 2.0 turbo tahi sitten 3,5litranen... halvalla niitä saisi myös sieltä käytetttynä, etenkin jos ohjaus sattuu olemaan vasemmalla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      180
      8336
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4528
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4098
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3482
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3116
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2860
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2556
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      31
      2159
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2013
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2006
    Aihe