Air Berlin

ekakerta..

Kertokaa kokemuksia Air Berlin lentoyhtiöstä. olen tilannut lennot kyseiseltä yhtiöltä, mut ei mitään tietoa minkä tasoisia koneita, millainen palvelu..

4

1233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dusseldorf

      Käytiin joku viikko sitten Dusseldorfissa ja lennettiin sinne Air Berlinillä. Jalkatilaa paremmin kuin Finskissä, syötävää ja alkoholittomia juomia saa ilmaiseksi (yllätys halpisyhtiöksi).

      Luin koneessa Air Berlin lehteä ja siellä kerrottiin että ko. yhtiö on äänestetty parhaaksi halpalentoyhtiöksi.

      Palvelu oli ystävällistä ja kokonaisuudessaan ylitti odotukset.

      Suosittelen.

    • mie vaan

      Pari kertaa on tullut lennettyä. Ihan yhtä hyvä kun mikä tahnsa normaali lentoyhtiö, ei mielestäni vaikuttanu miltään tosi halpikselta. Itsekin kevään reissut ajattelin kyseisellä suorittaa.

    • mie vain

      Itse olin n.vuosi sitten air berlinin lennolla ja pidin siitä. On luotettava ja henkilökunta koneessa on mukavaa :)

      • Melika

        Moikka,
        Onko kokemuksia vaihdollisista lennoista ko. yhtiöllä? Ollaan kesällä menossa Helsinki-Venetsia ja lento menee Düsseldorfin kautta. Hoituuko matkatavarat yhtiön toimesta uuteen koneeseen vai tuleeko itse taas tsekata kamat uudelleen tms? Onko jotain erityistä mitä pitää huomioida vaihdollisissa lennoissa? Onko muutenkin sujuvaa ko. yhtiön kohdalla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe