Miten Explorerin asetuksista..

Miten siis tuolta asetuksista pitäisi säätää, jotta saisi pois ilmoituksen: "tämä sivu sisältää ehkä tietoturvariskin, haluatko jatkaa"
Pitäisi saada jatkamaan ilman kyselyä automaattisesti..
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

työkalut -> "suojaus" välilehti -> "mukautettu taso -> poista käytöstä niitä näitä ja testaa mikä poistaa jouto-ilmoituksen

Äänestä

alhaalla vasemmalla pitäisi olla kohta, mihin ruksaat älä näytä tätä ilmoitusta enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sakkutin kirjoitti:

Miten siis tuolta asetuksista pitäisi säätää, jotta saisi pois ilmoituksen: "tämä sivu sisältää ehkä tietoturvariskin, haluatko jatkaa"
Pitäisi saada jatkamaan ilman kyselyä automaattisesti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu