http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1601562
Että sellasta! HYVÄ KOTKA!!!
32 vuotiaan puolustus oli niin naurettava!
"tytön syy että porukalla oli ollut vaikeuksia virkavallan kanssa, niin porukan mielestä tämä tytölle aiheutettu oli ihan oikein ja sallittavaa!"
SAIRAS!!! MISTÄ TOLLASII SEKOPÄITÄ SIKIÄÄ???
Mikä ihmisiä vaivaa?
11
655
Vastaukset
- SairasMaailma
Ainahan jostain löytyy noita k***päitä, mutta kun nuo syrjäytyneet nuoret sotkeutuvat noiden mulkkujen matkaan, niin ei voi muuta kuin ihmetellä että missä on vikaa... Huono henkisen terveyden huolto? Korkeat eroprosentit? Vai molemmat?
Ja tod. näköisesti tekijät saavat parin vuoden tuomion josta istuvat vuoden. Hyvä Suomi! - joku hulluus
iskenyt,että otetaan vangiksi ihminen ja kidutetaan.Eihän tästä kauaa ole kun Karhuvuoressa näin kävi,missäköhän päin tämä tapaus sattui?
- diipadaapa duu
Hovinsaarella?
- yleistää..
Minun näkemys on että tällästä ei
pidä kommentoida sinun koska et varmasti
tiedä kokoasiasta juuria myöten yhtään
mitään. Mutta kohtelu on ollut väärä.- Doora
Mihinkään ei pitäisi kommentoida mitään eikä reagoida!
Julkinen reagointi vaan lisää poltetta tehdä näitä hullutuksia!
Mutta mitä näille asioille sitten pitäisi tehdä?
Kaikessa hiljaisuudessa ladon taa ja lopettaa?
JA TODELLAKIN TEKO OLI VÄÄRIN!!!
Ja luulempa, että tekijät pääsevät tästä kuin koirat veräjästä!?
- tietäjien tietäjä
"MISTÄ TOLLASII SEKOPÄITÄ SIKIÄÄ???" ööö, no kotkasta!!!
- yleistät..
Missäs se sun pyhättö on?Missä ollaan herran hallussa?
- HA-nuri
Voisinpa ihan vaan luulla, että kaipa meillä jokaisella on tarve nähdä asiat itselleen parhaaksi katsomalla tavalla. Että eipä tuossa mitään ihmeellistä. Minusta ei yhtään naurettavampi "kuin että kuulin ääniä" tms lätinää.
- Doora
???"kuulin ääniä"???
tekijän mielestä teko oli oikeutettu, koska nuori likka oli ollut "vasikka". no mutta luuliko tekijät saavansa jotain parempaa kohtelua virkavallalta jatkossa tuolla teolla???
ei käynny tekijöillä mielessä linnareissu jossa saa b-rapun ja poskihoidon!?
mitä lie on sitten tyttö tehnyt tai missä ollut mukana? on kuitenkin joutunut poliisin kynsiin ja kuulusteltavaksi kenties?
mikä on poliisin asema tässä asiassa?
tyttö on laulanut, poliisi edennyt jutussaan ja likka kärsii!?
mistä tälläinen käyttäytyminen johtuu?
onko nyky yhteiskunta liian suvaitsevainen?
pahaa on maailmassa tapahtunut kautta aikojen.. olen aika nuori ja ehkä vasta nyt kiinnitän siihen enemmän huomiota?
on kuitenkin tapahtunut tässä ihan lähiaikoina paljon meitä suomalaisia hätkäyttäneitä asioita..
ovat panneet ainakin minut miettimään asioita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1843389Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1042595Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82459Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572432Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276942361Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman72021Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01780Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling391719Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321643- 841388