kenestä 2003 rallin maailman mestari?

KOO

kenestä 2003 rallin maailman mestari?

61-pistettä Carlos Sainz
58-pistettä Petter Solberg
58-pistettä Richard Burns
55-pistettä Sebastien Loeb

Lisäks Grönholmilla ja Märttinillä on teoriassa mahikset

jos mun pitäis nyt veikata niin Petteri voittaa mestaruuden.

9

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voipii olla

      Petteri on kyllä kova sana, mutta ei taida pärjätä Subarulla ensi kisassa JOS on kuivaa. Loebillä tosi hyvät saumat voittaa ens kisa, mutta Englanti on hänelle ongelma. Burns ei onneksi mene mihinkään. Toivoisin, kun kerta ulkomaalainen voittaa, hän olisi Sainz. Sainz ottaa takuuvarmasti molemmista pisteitä ja todennäköisesti vie mestaruuden, seuraavaksi on mahdollisuudet Loebillä ja Petterillä.

    • juippi

      Toivottavasti se ei ole burns. Petterille soisi mestaruuden. Sympaattinen kaveri

    • Peugeot, Voittaja!

      ...ja tulee neljänneksi Englannissa ja voittaa mestaruuden.

    • Jokerit!

      Champion on Petter Solberg (2)Carlos Sainz (3)Sebastian Loeb (4)Märtin/Marcus Grönholm/Burns
      syy miks Richard tippuu:paineita,haluaa voittoa=keskeyttää syy miks Sainz tippuu toiseks:ikää on jo iso kokemus ei auta Solberg menee ohi nuoruuden innolla jos ei keskeytä nuoruuden innon avulla. Loeb,Grönholm,richard märtin taistelee loppuun asti, Loeb tulee kolmanneksi 5 sekunnin erolla Märtiniin, Bosseen tai Richardiin.

    • Sebbe

      Sebastièn Loëb voittaa mestaruuden.Hän on mukava,
      hyväkäytöksinen,reilu,asiallinen ja varmaan nais-
      ten mielestä komea.Olisi kiva jos Sebbe voittaisi
      maailmanmestaruuden.Toivon sydämeni pohjasta,että
      hän voittaisi sen.Se on kuitenkin vain ajan kysy-
      mys jolloin hän nousee Kankkusten ja Mäkisten
      joukkoon.
      WALES RALLI:
      Sainz:Tasainen,ehkä 4:s-5:s Walesissa."Ikuinen kakkonen".MM-sija:3:s
      Sohlberg:Ajaa ulos Walesissa johtaessa rallia.
      Muuten olisi voittanut MM:n.MM-sija:4:s
      Burns:Uskon,että Burns voittaa Walesin rallin.
      Nousee MM-kakkoseksi.MM-sija:2:n
      Loëb:Kakkonen Walesissa,joka siivittää ranskalai-
      sen ensimmäiseen MM-kultaan.Nuoresta iästä huoli-
      matta hyvin kypsä ja virheetön ajaja MM-voittajaksi.

      VAI MITÄ,KESKUSTELIJAT???

    • Ammattikatsoja

      Eli näin tulee käymään.

    • rallimstari

      Solberg on noista paras ja voitontahtoisin kuljettaja ja vie voiton

    • autoa ajanut

      Menipä veikkaukset hyvin. Suomalaiset tietää, että kuka on kova kuski, kun on vielä pohjoismaalainen.

      • Keke

        Loeb jäi vain yhden pisteen. Kun piste ero on 16 osakilpailun jälkeen vaivaiset yksi pistettä niin onnella on ollut paljon merkitystä.

        Rengasvalinnat olivat ratkaisevassa osassa. Loeb epäonnistui usein rengasvalinnoissaan eikä syy ollut Loebin eikä Citroenin vaan sään joka ennätti muuttua usein ennen hänen ajovuoroa.

        Sään äkkinäiset muutokset haittaavat eniten pistekärjessä olevia kuljettajia sillä 15 ensimmäistä ajavat käännetyssä järjestyksessä ja usein tästä hyötyivät pisteissä takana olevat kuljettajat (ne lähtevät ekana radalle, siis silloin kun on vielä kuivaa) kuten Märtin ja Solberg. Loeb:hän oli kärjen mukana heti ekasta kisasta lähtien sillä hän voitti Monte-Carlon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      223
      18401
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4054
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      67
      2528
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      45
      2139
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      185
      1705
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1602
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1553
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      132
      1491
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      168
      1484
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1364
    Aihe