Missä on kiukkusuoni

ku joskus riipaisee niin että koko kropassa tuntuu, en voi paikallistaa missä se on.
171262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Korvassa.
Miehillä paljon alempana.

Äänestä
  • ei se kyllä ota sieltäpäinkään, korvasta.
    Miehillä se on varmaan polvissa,ko.

    Äänestä

  • Täti puskasta kirjoitti:

    ei se kyllä ota sieltäpäinkään, korvasta.
    Miehillä se on varmaan polvissa,ko.

    eivät ymmärrä miksi heidän kroppansa toimii, kuten toimii.
    Joten aloitus oli, vähän, turha.
    Polvet olivat sinnepäin. niitä ei naisille niiata.
    Siis miehet ei niitä niiaa.
    Pehmoja kyllä meissäkin on, vaan en minä.

    Minä käytän lääkkeitä, jotta en niiaisi, miehekkäästi.

    Äänestä

  • HTZA kirjoitti:

    eivät ymmärrä miksi heidän kroppansa toimii, kuten toimii.
    Joten aloitus oli, vähän, turha.
    Polvet olivat sinnepäin. niitä ei naisille niiata.
    Siis miehet ei niitä niiaa.
    Pehmoja kyllä meissäkin on, vaan en minä.

    Minä käytän lääkkeitä, jotta en niiaisi, miehekkäästi.

    polvet ei aina nouse, voi vaikka kauppakassiin kompastua. On kai sitten jo jotain notkumista, jos lääkkeet oireisiin on.

    Naiset kyllä tietää kroppansa toiminnan, ja miten toimii, ei tarvitse neuvoa antavaa opastusta.

    No jaa aloitus..... on ihka tarpeeseen.

    Äänestä

kurkusta löytyy.Ja sama paikka sukupuolesta välittämättä.

Äänestä
  • pesemällä hammasharjalla, vai täytyykö kulkea suuauki, tuulettaa kiukku pois.
    Vai auttasko siihen... mikä?.

    Äänestä

  • Täti puskasta kirjoitti:

    pesemällä hammasharjalla, vai täytyykö kulkea suuauki, tuulettaa kiukku pois.
    Vai auttasko siihen... mikä?.

    närästyslääke ja sen jälkeen puhuttava kuiskaamalla.

    Äänestä

  • woude kirjoitti:

    närästyslääke ja sen jälkeen puhuttava kuiskaamalla.

    se on jo otettu. Kiitos.

    Äänestä

niitä suonia on siellä sun täällä.
Ensin ottaa mahanpohjasta, sitten kuristaa kurkusta jalat menee toisinaan hyytelöksi ja päässä humisee sitten vielä joskus on se kylmä rinki takapuolessa, että taidan olla yhtä kiukkusuonta koko ihminen, silloin kun olen. Onneksi nykyään harvoin.

Äänestä

sun kaveris vähän yksinkertasia.

Äänestä
  • näin on.

    Äänestä

Ärripurri asustaa niskassa, sen minä tiijän.
Sieltä se aikoinaan kaiveltiin ylös ja ulos.

Liekköhän jotenkin sukua kiukkusuonelle.:)

Äänestä

ohimon sivussa,siinä se tykyttää kun suonen omistajaa huutaa kuin hinaaja.

Äänestä

...on liikkuvaista sorttia. Niskassa kiukkusuoni pökkää karvat pystyyn ja välittömästi sen jälkeen se kipasee kaulan kautta leveänä rintamana levittäytyneenä ylös poskiin ja aina otsaan asti.
Samalla se huitelee ympäriinsä mustekalamaista väriainetta. Ei kuitenkaan mustaa, vaan violettia, vihreää, sinistä, riippuen mistä milloinkin.

Se jälkeen se jää jonnekin taka-alalle istuskelemaan ja katselemaan, sarevet päässä, ihmeellinen virne naamassa, että mitä se saa aikaa MINUSSA. Kiukkusuonellekin se on ainainen yllätys, sillä reaktioni on hyvin erilainen joka kerralla.

Ilman kiukkusuontani en kuitenkaan tulisi toimeen. Häntä on myös mukava huiputtaa, virne muuttuu monasti hölmistyneeksi, kun meikäläinen vaan lallatellen astelee "etiäpäin".

Äänestä

Nervus ulnaris, kyynärhermo. Se joka kipeästi aina oveen kalahtaa

Äänestä
  • Vihdoinkin oikea vastaus, piti koko ketju lukea läpi ennen kuin sen joku muisti.

    Koettakaapas lyödä kyynärpäänne johonkin, niin ...iiiik...vow...vow...vow...!

    Äänestä

  • Nervus..ulnaris kirjoitti:

    Vihdoinkin oikea vastaus, piti koko ketju lukea läpi ennen kuin sen joku muisti.

    Koettakaapas lyödä kyynärpäänne johonkin, niin ...iiiik...vow...vow...vow...!

    Eihän itse tuotetusta hermoiskusta voi kiukustua..Eikai sitä itselleen ole tapana kiukutella ja miksi kiukuttelisi kun ei myötätuntoa voi samanaikaisesti itselleen antaa jos kiukuttaa:)
    Kiukkusuonen kiinnekohtahan sijaitsee pään sisällä,eikä se ole fyysiseti edes oikea suoni vaan yhtä kuivitteellinen kuin laiskansuoni.
    Toisaalta kiukuttaa jo valmiiksi se että tuo oikea vastaus saattaa olla myös ristisanatehtävää muistuttava sisäpiirin juttu..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Täti puskasta kirjoitti:

ku joskus riipaisee niin että koko kropassa tuntuu, en voi paikallistaa missä se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu