Saabin jarrujen....

...suojapellistä kysyisin ,että onko niiden huono kunto katsastuksen hylkäämis peruste!?

Tai tartteeko niitä nykyisin olla?

Eipä oo itellä tietoa! :-)))
Kiitän tiedosta!
2405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nykyään ei tarvitse olla jarrukilpiä jos jarruosia ei kiinnitetä niihin, mutta suojaa ne kuitenkin jarrulevyjä. eikä ole niin kalliita ettei voisi ostaa.

Äänestä
  • Ei se hinta, vaan sen vaihto, joutuu purkamaan navasta lähtien kaiken että saa vaihdettua.
    Toki rälläkällä ja hitsaamalla sen saa vaihdettua nopeasti, eriasia sitten kuinka pitkään moinen taas kestää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

...suojapellistä kysyisin ,että onko niiden huono kunto katsastuksen hylkäämis peruste!?

Tai tartteeko niitä nykyisin olla?

Eipä oo itellä tietoa! :-)))
Kiitän tiedosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu