Lauantai päivää

Tossa alempana hiukan hermostuin, kun muija ei ollu tullu yöksi kotiin kuppilasta, eikä se ole teidän palstalaisten vika. Mutta nyt asiaan, eli voiko Toyota Hiaceen asennuttaa merkkikorjaamolla sinertävät lisäpitkät katolle? Haluaisin niin kovasti lisävaloja juuri katolle. Entä mistä saan ostettua valkoisen kilven tuulilasiin, jossa olisi la-kutsuni, eli "jj,,jj". Kiitoksia vastauksista. Terkuin jj,,jj.
4675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se on ihan eri asia, saako niitä käyttää....

Äänestä

Hiaseen saat nätisti laitettua itekki kattopitkät. Itellä oli toistakytä vuotta sitte pyöreelamppunen hiase ja laitoin ite pitkät katolle, sillohan ei viä sinisiä ollu mutta kummiski. Ja kuule, samalla laitat rekkavalot sinne niin kommee tulee! Itellä oli rekkavalot ja misukka-ukot ja maskissa keltaset huomiovalot ja peileistä lähti pirun pitkät La-piiskat ja myöhemmin laiton majakkapaneelin telineeseen pitkien yläpuolelle. Ja kyllä pojat komeeksi sanoi. Sen La-kutsun tulisi laittaa taakse ja tarpeeksi isolla ja kanava kans. Voihan sen eteenkin laittaa sen lisäksi. Kysyppä rahtareilta missä ovat niitä kutsunimi kylttejä teettäneet. Nykyään mulla on transiitti ja haikeesti muistelen niitä aikoja ku hiasella ajelin, tuttujen vastaantullessa oli kiva välkäyttää majakoita ja kattopitkiä ja huikata lälläriin. Rekat morjesti järjestään vastaantullessa.

Äänestä

olis ollu vieraissa.muijaas meinaan.

Äänestä
  • vierais sen muija, ei. Kyl se mut tuntee jo pitemmältä ajalta.

    Vai oliko se sen toinen muija kapakassa? ei se tuukkaa kotiin yksin, ku ei osaa kävellä. niinki käy, ku Barbaran unohtaa baariin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj,,jj kirjoitti:

Tossa alempana hiukan hermostuin, kun muija ei ollu tullu yöksi kotiin kuppilasta, eikä se ole teidän palstalaisten vika. Mutta nyt asiaan, eli voiko Toyota Hiaceen asennuttaa merkkikorjaamolla sinertävät lisäpitkät katolle? Haluaisin niin kovasti lisävaloja juuri katolle. Entä mistä saan ostettua valkoisen kilven tuulilasiin, jossa olisi la-kutsuni, eli "jj,,jj". Kiitoksia vastauksista. Terkuin jj,,jj.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu