KL: Lamaveteraani, me haluamme

Onko tämä artikkeli nyt sellainen hiljainen signaali =)

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/10/15532


Erityisesti minua hauskutti tämä kohta:

"Nordea on jo palkannut vaikeiden asiakkaiden hoitoon lisää väkeä, Sampo Pankki etsii parhaillaan muutamaa kokenutta erityisosaajaa."


Muuli, et kai ole yllämainittu hankala asiakas?
5251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Pankit varautuvat jo siihen, että viimeistään ensi vuonna niiden hoidettavaksi tulee entistä enemmän vaikeuksiin joutuneita yritysasiakkaita."

Tuskin tavistuulimuuli mikään yritysasiakas on...

Äänestä
  • muulin sepittämässä tarinassa hän oli hirmuisesti tienaava yrittäjä. Mutta ei oikeasti tietenkään.

    Äänestä

Olisiko paikallaan kuulutus oikein Oikeisto-YLEssä.

Luen myös mielenkiinnolla RAHAN VALLAN lipunkantajan, hesarin, sunnuntain Talous-osaston ja työpaikat...tietenkin, vai mitä...rebublikaani. Luettava ainakin on, josko pulaa "osaajista", siis muistakin kuin filipoista ja EU-kineskeistä... :)

Äänestä
  • Kyllähän se on aina ollut melkoisen punertava julkaisu.

    Äänestä

Hommien hanskaaminen on helppoa, aloitushinnat laitetaan -50% ja sitten katsotaan mikä on niin roskaa että täytyy alentaa lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinut. kirjoitti:

Onko tämä artikkeli nyt sellainen hiljainen signaali =)

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2008/10/15532


Erityisesti minua hauskutti tämä kohta:

"Nordea on jo palkannut vaikeiden asiakkaiden hoitoon lisää väkeä, Sampo Pankki etsii parhaillaan muutamaa kokenutta erityisosaajaa."


Muuli, et kai ole yllämainittu hankala asiakas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu