...tiesitkö, että se tulisi olemaan meidän viimeinen kosketuksemme?
Minä tiesin sen..
Minä tiesin sen..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
sinä sen tiesit?
...tiemme erosivat aika pian sen jälkeen..
..opiskelun vuoksi...
kukaan estä teitä pitämästä yhteyttä ja tapaamisetkin yleensä mahdollisia vaikka välimatkaakin olisi. Kaikki on itsestä kiinni, että viitsiikö nähdä toisen eteen vaivaa. Onko hän sen vaivan arvoinen mielestäsi?
...että hän on enään kiinnostunut minusta..
Uskon, että hänellä on joku toinen..
..hänellä on ollut monta, minä olen yksin...
varmistaa asia? Ethän sä sillä mitään menetä :)
...hän välittää minusta,
hän ottaa yhteyttä..
kun et koskaan minuun ihastunut:(
....olin minä ihastunut sinuun...
..etn vain tiennyt... tai luulit sitä vitsiksi..
paitsi silloin, jos tietää jättävänsä kyseisen ihmisen. olet ilmeisesti nyssitten oikein ylpeä tunnekylmästä ilmaisustasi, jolla yrität satuttaa toista osapuolta tarkoituksella?
-sivusta-
silti on jonkinlainen ikävä, koska tänne palstalle kirjoittaa. ulkoasusta viis.
tehnyt enää mieli halata olenkaan. Tottakai siis tiesit, että se oli viimeinen, koska työnsit minua luotasi pois ja olit niin etäinen ja viileä koko viikonlopun. Mitä merkitystä sillä viimeisellä halauksella oli, ankea loppunäytös vain.
Kirjoitit sen ikävä-palstalle ja mä en siitä surkeasta halauksesta päätellyt mitään, halit eivät merkitse mitään.
poista se, että ei osaa elää silloin kun pitäisi. Kumpikaan ei osannut. Sitä paitsi olen eri mieltä tuossa hali-asiassa, minulle ne merkitsevät hyvinkin paljon, en halaile ihan noin vain ja pakkohalit ahdistaa. Halissa siirtyy valtavasti tunnetta toiseen ja negatiivista ei halua siirtää, eikä tietenkään myös vastaanottaa.
Miehen ja naisen välillä on, ei parisuhteissa halailla venäläisten tyyliin!
nyt vain halaus on tärkeää. Ei tosiaan parisuhteissa taideta halailla, eikä esim. minunkaan lapsuudessa kotona tehty, siksi arvostan sitä nyt, kun olen sen viimein oppinut. Mutta enhän parisuhteessa olekaan, joka ilmeisesti siis johtunee siitä, kun pyrin lähelle ja halailemaan.
Seksi on taas toinen juttu, jota en ala tällä palstalla analysoimaan..
Tottakai halauksetkin ovat tärkeitä, mutta jos suhde alkaa olla pelkkiä haleja vaan niin silloin ne halit eivät ole enää niitä poistiivisia, tätä ajoin takaa.
aloittaja puhui tuossa halauksesta, siis vain yhdestä - ja vieläpä siitä viimeisestä. Arvailujen varaan jää, että oliko peräti vielä ainoa tuossa suhteessa.
Mutta nyt kyllä kiinnostaisi, mitä tarkoitat "pelkillä haleilla". Saan sen käsityksen, että olet todella saanut niitä liiaksi ja kenties toivonut jotakin muuta, ilmeisesti läheisempää fyysistä kontaktia. Olen vähän yrmyrkäisenä, kun minusta asiat eivät ole lainkaan tosiaan poissulkevia..
Vaan niin, että kun parisuhde alkaa rakoileen niin silloin alkaa halilinja, mikä ei aina ole kivaa, jos se jatkuu liikaa.
Tuo ei ainakaan ole minun tilanteeni.
jatkaa.. tulee sitä kulissia. Toisaalta taas mietin, että jos suhde rakoilee, niin hyvä suhdehan se on jos vielä halata, eikös siinä tuppaa käymään vähän toisella tavalla, ei puhutakaan jne.
Kuinka niin viimeinen? Oletko menossa jonnekin vai jätätkö menemättä?
..en vielä mene minnekkään..
Mutta siitä on ja aika kauan.
Ja tilanne on sellainen, että nykyään vaan moikataan.
En usko, että se enään tulee koskaan muuttumaan.
Muutatko kauaskin..?
..Noin vuoden päästä varmaan vaihdan paikka-kuntaa...