JOKELASSA JA KAUHAJOELLA AMMUTTIIN PISTOOLILLA IHMISIÄ YHTEENSÄ N.20KPL, MUTTA ONKO LASKETTU PALJONKO HAULIKOLLA ON AMMUTTU IHMISIÄ? TUSKIN, KOSKA HAULIKKO ON METSÄSTYSASE JA PYHÄ ASIA SUOMALAISILLE. ELI EI HAITTAA VAIKKA SILLÄ TAPETAAN IHMISIÄ, KUTEN OULUSSA LAUANTAINA! JOHTOPÄÄTÖS. KERÄTÄÄN ASEET POIS KAIKILTA. ON TODELLA KUMMEKSUTTAVAA, ETTÄ HAULIKOLLA SAA TAPPAA IHMISIÄ, EIKÄ KUKAAN MINISTERI VAIVAUDU PUUTTUMAAN ASIAAN. TOSIN OULUSSAHAN KUOLIKIN VAIN 2 AIKUISTA JA 2 LASTA. ONHAN SE IHAN ERI ASIA KUIN 10 IHMISTÄ...! VAI ONKO...?
ASEET POIS KAIKILTA
TIUKKA LINJA
5254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun ihmisiä kuolee jopa nälkään.
Jokelaa ja Kauhajokea ei olisi tullut kun ei annettaisi armeijan käymättömille aseita. Ei metsäsästys tapa. mutta tiukempi kuri aseisiin.
Aivan oikein! Aseet pois! Samalla vaadin myös, että teräaseet täyskieltoon. Onnistuu se leivän leikkaaminen haarukallakin, jos vaan oikein haluaa!!
kuolee tieliikenteessä satoja vuodessa, loukkaantuneista puhumattakaan ja silti vaan ajellaan. Oliskohan ihmisen toiminnalla kumminkin jotain vaikutusta näihin asioihin?
Karkotetaan koko kansa maasta niin täällä on paljon turvallisempaa!