Tehotytöt

Mina-chan

Musta tehotytöt on aivan huippu sarja! Tehikset on niin suloisia ja ne isot silmät on niin ihkut ^-^ Parhain tehis on ehdottomasti Pipa.

"Ja taas kerran päivä pelastettiin, kiitos Tehotyttöjen" ^_^

7

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jahas..

      vaan eikös se tehotytöt ole jenkkiläinen...?

      • Papu

        Teharit on parhaitaa!! Mie diggaan niistä ja mun huone on täynnä niitä..:) Mie piän papusta eniten, koska se rusetti on nii söpö ja se on muutenki munlainen, pinkki ja kaikki...;D Poppanakin on kiwa..:)
        Ne kaks on mun lemppareit, en pie pipasta,k osk se on liian kiltti, mutta personnallinene kylläkin..=D


      • Sivullinen

        Animeartissa Tehotytöt on ainakin listattu anime sarjaksi... Mutta olen vain sivullinen!!!


      • WHAT THE??!!!
        Sivullinen kirjoitti:

        Animeartissa Tehotytöt on ainakin listattu anime sarjaksi... Mutta olen vain sivullinen!!!

        no jaa.voi olla mahdollistakin,koska onhan puccakin anime...whateva


      • Unkkis
        Sivullinen kirjoitti:

        Animeartissa Tehotytöt on ainakin listattu anime sarjaksi... Mutta olen vain sivullinen!!!

        ...niitä on esitetty noin 3 vuotta Japanissa Cartoon Network Nipponilla.

        PowerPuff Girls on täysin USA:lainen animaatiosarja. Alkanut siellä 1995, Cartoon Network -kanavan omana tuotantona.

        Japanilainen 3. alkuteema "Cream Puff Shuffle" on kyllä ihan kiva. Siinä laulaa itse Megumi Hayashibara ;)


    • Unkkis

      Aivan kuten WITCH on Italialaista sontaa.

      Ja mistähän maasta "Spies-Tytöt" sarja on?

      Kaikki materiaali jossa on suuria söpöjä silmiä, ei todellakaan ole animea ja mangaa >_<

      Pahuksen markkinavoimat.

      • Anonyymi

        Eivät ole ehkä animea (ei kukaan ole sellaista tässä keskustelussa väittänytkään?) mutta Tehotytöt, Spies-tytöt (joka oli ranskalainen) ja WITCH ovat kaikki saaneet vaikutteita animesta ja kehittäneet oman tyylinsä. Mitä pahaa siinä on? Ei kaikki animekaan ole samanlaista ja eikä nykyajan anime todellakaan ole aina ollut tunnettu nykyisenlaisesta tyylistään tai suurista silmistä.

        Ja WITCH:ä parempaa sarjakuvaa saa hakea, sillä samaistuttavan tyttöviisikon ja moniulotteisten juonien lisäksi sen vivahteikas ja mielikuvituksellisen eteerinen piirrosjälki osoitti, mitä kaikkea sarjakuvalla on mahdollista tehdä - ilman sanoja.

        Ja joo, tämä kommentti tulee aika myöhään mutta no jaa.... :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      105
      7846
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      418
      6984
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      168
      5254
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      103
      4175
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      95
      4086
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      73
      4082
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3822
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3510
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2370
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1949
    Aihe