Joo, eli oon 14v tyttö. Mun vanhemmat eros kun olin 9v. Mulla o isosisko, pikkuveli, kaks isovelipuolta, kaks isosiskopuolta ja pikkusiskopuoli. Kukaan noista puolisisaruksista ei ole millään tavalla mulle sukua, ne on vaan niitten uusien heilojen lapsia. Mä asun äidillä mun 5v pikkuveljen ja 19v isosiskopuolen kanssa, ja mun biologinen isosiskokin "asuu" täällä, tai siis viettää aikaa, sillä on oma kämppä (vuokrakämppä Hesasta...) Mä vietän yleensä kaikki "juhlat" (=Joulut, synttäriviikon (tyhmää, I know) kesälomat jne.) isällä, muuten mä en lähes ollenkaan ees tapaa sitä, paitsi jos mamma ja toi ukko haluu "olla rauhassa" (=naida) Nii joudun menee isälle. Mulla on jaettu huone sen isosiskopuolen kanssa (jota tästälähtien kutsutaan vaikka Marissaksi) vaikka se on jumalattoman _pieni_!Mun pikkuveljellä on oma huone (Saatana mihin se sitä ees tarvii kun se kuitenkin tullee tänne meidän huoneeseen leikkimmän?)
Tänään oli ihan kamala aamu. Mä olin siis isällä, ja mun velipuolet oli tullut käväseen tääl. Mulla on isällä tavallaan oma huone, siellä nurkassa on vaan sellainen "syvennös" joka on pikkusiskopuoleni (Jota kutsuttakoon vaikka Pihlaksi) "oma huone". Mä sitten herään vähän päälle kaheksalta siihen että Pihla (12v -.-") Kiljuu mun naamalla "Saatanan hora oot varastanu mun kynsilakat vittu nyt kerrot missä ne on" ja läpsäsee. Että loistava alku päivälle! Mä jään siihen sängylle valittaan je se menee "huoneeseensa" ja istuu konelle (ja mitä mä nyt kyyläsin, se mesetti jonkun kaverinsa kanssa ja kirjotti jtn. "Vittu Aliina on paskapää")Isä ilmestyy sit ovelle kiskomaan mua ylös, ja mä yritän parhaani mukaan pitää kiinni peitosta, mihin mua tarvitaan kaheksalta aamulla? Hullua. Äitipuoli, kutsuttakoon häntä Elinaksi, tulee mun huoneeseen ja hehkuttaa kuinka on shoppaillut ja läytänyt "jotain kivaa'" mullekkin. Se läjäyttää naamansa eteen pinkit rintsikat, jotka on a) Aivan_liian_isot! b) Niissä lukee "Hot" kultaisella glitterikirjoituksella molempien rintojen kohalla... Sitten se läjäyttää eteen vaaleanpunaisen prinsessa Ruusunen- topin joka on sen kookoinen, että olisin voinut käyttää sitä viimeksi ekaluokkalaisena... Isä sit jää siihen vahtimaan "että mä tulen alakertaan" ja äitipuoli jää höpöttämään muista "löydöistään". Mä sitten karjun niille naama punaisena jotain suuntaan "Antakaa mun helvetti ees pukee rauhassa". Pihla tulee sit repimään mua ettimään sitä kynsilakkaa (MIHIN MÄ TARVIIN SEN KYNSILAKKOJA SAATANA) ja isä lähtee alakertaan mammapuolen kanssa. Toinen isovelipuolista sit pelmahtaa jostakin ja saa varsin.. estottoman näkymän (mulla on tapana nukkua ilman mitään yläosaa...) Mä sit vetäsen pikkusysterin "paidan" (=mulle jonkinlainen minitoppi) äkkiä päälle ja juoksen mun kaapin taakse. Systeri alkaa raivoo jotain omaa mulle ja isä tulee huutamaan kans jotain, onneks Pihlalle. Toinen velipuolista sit alkaa nauraa ja lähtee. Loppuaamu menee sit siinä kun systeri nauraa aamuselle, isä valittaa jostain olemattomasta ja velipuolet piikittelee. Että ihanaa
Pitkää vuodatusta
3
3575
Vastaukset
- mayura
Uusperheissä voi olla raskasta. Aika vähältä tuo kuitenkin näin ulkopuolisen näkökulmasta kuulosti. Siskosi huusi sinun varastaneen kynsilakkansa, sinut herätetään aamukahdeksalta, äitipuolesi osti sinulle liian isot rintsikat ja liian pienen topin ja isovelipuolesi näki sinut yläosattomana. Pikkujuttuja.
- Totaalisen kyllästynyt
Voi kuules, tuo oli yksi "lievemmistä" herätyksistä. (esimerkiks, kesälomalla heräsin siihen että nuo vieritti mut portaita alas, viime jouluna mut herätettiin lyömällä mun päätä oveen jne.)
- mayura
Totaalisen kyllästynyt kirjoitti:
Voi kuules, tuo oli yksi "lievemmistä" herätyksistä. (esimerkiks, kesälomalla heräsin siihen että nuo vieritti mut portaita alas, viime jouluna mut herätettiin lyömällä mun päätä oveen jne.)
Jos sellainen ei lopu, niin uhkaapas vaikka vanhempiasi soittamalla sossuille. Perheväkivalta ei ole hyväksyttyä, mutta jos se vain liian pienten vaatteiden ostamista on, niin ei mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637