Pitkää vuodatusta

Totaalisen kyllästynyt

Joo, eli oon 14v tyttö. Mun vanhemmat eros kun olin 9v. Mulla o isosisko, pikkuveli, kaks isovelipuolta, kaks isosiskopuolta ja pikkusiskopuoli. Kukaan noista puolisisaruksista ei ole millään tavalla mulle sukua, ne on vaan niitten uusien heilojen lapsia. Mä asun äidillä mun 5v pikkuveljen ja 19v isosiskopuolen kanssa, ja mun biologinen isosiskokin "asuu" täällä, tai siis viettää aikaa, sillä on oma kämppä (vuokrakämppä Hesasta...) Mä vietän yleensä kaikki "juhlat" (=Joulut, synttäriviikon (tyhmää, I know) kesälomat jne.) isällä, muuten mä en lähes ollenkaan ees tapaa sitä, paitsi jos mamma ja toi ukko haluu "olla rauhassa" (=naida) Nii joudun menee isälle. Mulla on jaettu huone sen isosiskopuolen kanssa (jota tästälähtien kutsutaan vaikka Marissaksi) vaikka se on jumalattoman _pieni_!Mun pikkuveljellä on oma huone (Saatana mihin se sitä ees tarvii kun se kuitenkin tullee tänne meidän huoneeseen leikkimmän?)
Tänään oli ihan kamala aamu. Mä olin siis isällä, ja mun velipuolet oli tullut käväseen tääl. Mulla on isällä tavallaan oma huone, siellä nurkassa on vaan sellainen "syvennös" joka on pikkusiskopuoleni (Jota kutsuttakoon vaikka Pihlaksi) "oma huone". Mä sitten herään vähän päälle kaheksalta siihen että Pihla (12v -.-") Kiljuu mun naamalla "Saatanan hora oot varastanu mun kynsilakat vittu nyt kerrot missä ne on" ja läpsäsee. Että loistava alku päivälle! Mä jään siihen sängylle valittaan je se menee "huoneeseensa" ja istuu konelle (ja mitä mä nyt kyyläsin, se mesetti jonkun kaverinsa kanssa ja kirjotti jtn. "Vittu Aliina on paskapää")Isä ilmestyy sit ovelle kiskomaan mua ylös, ja mä yritän parhaani mukaan pitää kiinni peitosta, mihin mua tarvitaan kaheksalta aamulla? Hullua. Äitipuoli, kutsuttakoon häntä Elinaksi, tulee mun huoneeseen ja hehkuttaa kuinka on shoppaillut ja läytänyt "jotain kivaa'" mullekkin. Se läjäyttää naamansa eteen pinkit rintsikat, jotka on a) Aivan_liian_isot! b) Niissä lukee "Hot" kultaisella glitterikirjoituksella molempien rintojen kohalla... Sitten se läjäyttää eteen vaaleanpunaisen prinsessa Ruusunen- topin joka on sen kookoinen, että olisin voinut käyttää sitä viimeksi ekaluokkalaisena... Isä sit jää siihen vahtimaan "että mä tulen alakertaan" ja äitipuoli jää höpöttämään muista "löydöistään". Mä sitten karjun niille naama punaisena jotain suuntaan "Antakaa mun helvetti ees pukee rauhassa". Pihla tulee sit repimään mua ettimään sitä kynsilakkaa (MIHIN MÄ TARVIIN SEN KYNSILAKKOJA SAATANA) ja isä lähtee alakertaan mammapuolen kanssa. Toinen isovelipuolista sit pelmahtaa jostakin ja saa varsin.. estottoman näkymän (mulla on tapana nukkua ilman mitään yläosaa...) Mä sit vetäsen pikkusysterin "paidan" (=mulle jonkinlainen minitoppi) äkkiä päälle ja juoksen mun kaapin taakse. Systeri alkaa raivoo jotain omaa mulle ja isä tulee huutamaan kans jotain, onneks Pihlalle. Toinen velipuolista sit alkaa nauraa ja lähtee. Loppuaamu menee sit siinä kun systeri nauraa aamuselle, isä valittaa jostain olemattomasta ja velipuolet piikittelee. Että ihanaa

3

3545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mayura

      Uusperheissä voi olla raskasta. Aika vähältä tuo kuitenkin näin ulkopuolisen näkökulmasta kuulosti. Siskosi huusi sinun varastaneen kynsilakkansa, sinut herätetään aamukahdeksalta, äitipuolesi osti sinulle liian isot rintsikat ja liian pienen topin ja isovelipuolesi näki sinut yläosattomana. Pikkujuttuja.

      • Totaalisen kyllästynyt

        Voi kuules, tuo oli yksi "lievemmistä" herätyksistä. (esimerkiks, kesälomalla heräsin siihen että nuo vieritti mut portaita alas, viime jouluna mut herätettiin lyömällä mun päätä oveen jne.)


      • mayura
        Totaalisen kyllästynyt kirjoitti:

        Voi kuules, tuo oli yksi "lievemmistä" herätyksistä. (esimerkiks, kesälomalla heräsin siihen että nuo vieritti mut portaita alas, viime jouluna mut herätettiin lyömällä mun päätä oveen jne.)

        Jos sellainen ei lopu, niin uhkaapas vaikka vanhempiasi soittamalla sossuille. Perheväkivalta ei ole hyväksyttyä, mutta jos se vain liian pienten vaatteiden ostamista on, niin ei mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3930
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      85
      3353
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2805
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2699
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      71
      2660
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      23
      2402
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2342
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2225
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      39
      2052
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1946
    Aihe