minä ja mun kamu pidetään halloween juhlat! olisi kivaa jos voisitte kertoa minulle jotain vinkkejä kaikki käy!! :P
älkää sanoko minulle että katso edellisistä keskusteluista, kun haluan itselleni tähän
~kiitos~
kertokaa minulle halloween vinkkejä!
3
1825
Vastaukset
- joo joo!!!
tee haamu joka kulkee narun kanssa eli teet haamun joka kulkee narun päällä
- vinkkejä
Oletko vähän jälkeenjäänyt?
Alla olevissa linkeissä on niin paljon vihjeitä, että et kerkeisi niitä edes kaikkia laittamaan!!!
Itse aloitin Halooween valmistelut reilu kuukausi sitten. Koitapas kuule etsiå itse ennen kuin tulet huutelemaan vinkkejä tänne!
KATSO AIKAISEMMAT LINKIT! - sulle:
Osta kaupasta sitä hämähäkinseittiä, siis ei oikeeta vaan sellasta harsomaista, jota myydään varmaan joka marketin Halloween-krääsä-osastolla tähän aikaan vuodesta. Helposti saa aavemaista tunnelmaa kun sitä laittaa vaikka oviaukkoihin ja kattolamppuihin roikkumaan.
Jää palojen sisään voi jäädyttää sellaisia muovisia pikkuötököitä, hauskoja boolissa. Ihan tavallisille tarjottaville voi keksiä ällöttäviä nimiä, laittaa niistä pikku kyltit joka lajin eteen...("noidan kuivattuja koukkusormia"=juustosuikerot, "zombien aivolimaa=dippikastike....mielikuvitus rajana!:)Pöytäliinaksi käy jätesäkki, ei haittaa sotkutkaan!
Naamiaisasuja saa suht halvallakin valmiina jos ei itse jaksa/osaa väsäillä, punanaamiot ja pilailupuodit. Ihan parillakympillä saa jo jotain, eikä tarvitse välttämättä koko asua ostaa, vaikka vaan hattu tai peruukki tekee jo paljon. Näillä on ainakin nettimyyntiä: http://www.irtoparta.fi/, ja varmaan noilla edellämainituillakin. Googlella löytyy kaikenlaista....:)
Hauskoja juhlia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848485
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264598- 504158
- 553654
- 513156
- 502920
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382083- 292066