Chipa ei uskalla ja halua mennä vessaan pissille, kun musta mies käy siellä kanssa ja voi tulla katsomaan kun Chipa pissaa.
Täysin uskomaton toi Chipa! Ei tuollaista olekaan. Sille täytyy tulla rangaistus jo tuosta rasistisesta käytöksestä.
Kohta se vaatii että saa käydä sviitin vessassa, ettei tarvi alentua samalle pöntölle mustan miehen kanssa.
Täysin uskomaton toi Chipa! Ei tuollaista olekaan. Sille täytyy tulla rangaistus jo tuosta rasistisesta käytöksestä.
Kohta se vaatii että saa käydä sviitin vessassa, ettei tarvi alentua samalle pöntölle mustan miehen kanssa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Cheryll sanoi, että kulttuurierot on niin suuret, että pelkää jos musta mies tulee heti katsomaan kun Chipa istuu pissalla.
Toi Chipa pitää oikeesti saada ulos tuolta, todella noloa.
Chipa on melkein alusta asti ollut suosikkini, mutta tommosia juttuja ei kyllä voi hyväksyä. BB:n pitäs nyt äkkiä käskeä Cheryll peekoohon ja laittaa likka ruotuun!
Chipa lähti nyt pissalle ja käski tytöt vahtimaan, koska pelkää Munyan juoksevan heti katsomaan....????????????????????
Toi muija on täysin kahjo.
Nyt palaa hihat!
pönttö hakee vain huomiota
Siis joo-o, oikeestikko näin on tapahtunu?! Cheryll oli mun suosikki tässä jonkuaikaa mut jos tosiaan tällästä tapahtuu (vissiin 24/7:ssa?) niin huhhuh, en kyllä voi itsekään hyväksyä! Kai nämä hommat näytetään sitten päälähetyksessä.. Todella rasistiseen käytökseen kyllä viittaa tämän keskusteluaiheen kertomat!! >:( Cheryll ulos talosta jos tällästä menoa likalla sielä!!!!!!!!!!!
helvetin paha juttu, kun Munya on vielä Etelä-Afrikasta. Siis jumalauta jos ihmiset siellä kuulee tosta tai Munya ymmärtää mitä sen ympärillä tapahtuu, niin tosta tulee vaivan altava haloo.
Kuolen häpeään!!
:(
ja se vasta rasistinen maa onkin ja nimenomaan valkoisia kohtaan! Mutta kun on kyse mustien harjoittamasta rasismista, niin eihän se sinulle varmaankaan rasismia ole, nykyään kun on aina niin että valkoinen on syyllinen kaikkeen...
Otetaanko seuraavaksi esille orjakauppa ja syyllistetään valkoiset, mihin unohtui mustien osuus ja jo ennen eurooppalaisten tuloa vuosisatoja jatkunut orjakauppa Afrikassa
Kukaan ei ole puolustanut Zimbabwessa tai missään muuallakaan harjoitettua valkoisiin kohdistuvaa rasismia, vaan nyt on huoli siitä antaako BB Cheryllin tärvellä Suomen maineen maailmalla vuosikausiksi eteenpäin.
BB-Afrikka kuitenkin kuvataan Etelä-Afrikassa, ja sitä katsoo joka päivä about 25 miljoonaa ihmistä. Et kyllä se vaan on aika hiivatin nolo asia, jos Chipan segregaatiopyrkimykset ei lopu nyt saman tien kuin alkoivatkin.
ohjelma jo itse puolustaa sitä Zimbabwen rasismia, tuollaisten diktatuurimaiden kanssa ei pitäisi olla minkäänlaisessa yhteistyössä. Ainoa oikea tapa on boikotoida niitä, aivan kuten mm. Zimbabwen krikettijoukkueeseen kohdistettu boikotointi.
Kun mustia sorrettiin Etelä-Afrikassa ei maata päästetty vuosikymmeniin mm. olympialaisiin. Eikä silloin esimerkiksi Iso-Britanniasta myyty TV-ohjelmia tai elokuvia Zimbabween. Tehtiin selväksi ettei tuollaista hyväksytä! Nyt kun mustat ovat sortajina niin asiaa hyssytellään ja vähätellään...
hyssytellään ja vähätellään.
Jos Amerikassa tapahtuu jotain niin siitä uutisoidaan näkyvästi ympäri maailmaa, mutta Afrikassa tapahtuvista vastaavista tai isommista asioista ei maailman media ole kiinnostunut. Kuitenkin Etelä-Afrikan apartheid oliannialla ja Hollannilla oli lusikat siinä sopassa.
vähän...
Eli Britit ja Hollantilaiset oli osallisia E-A:n apartheidista ja sen takia se oli länsimaisissa tiedotusvälineissä paljon esillä, ainakin loppua kohden.
Mutta on niistä Zimbabwen valkoisista maajusseistakin kirjoitettu jonkun verran.
englantia!
Varmasti näytetään koosteessa Chipan puheet, olen todella pettynyt jos näin ei käy.
Mutta siis täytyy näyttää, ei mee muuten tommonen sormien läpi kattomalla.
aivan niinkuin Harrin verenmyrkytyksen alkuperäkin ja Teron alkoholimyrkytys. BB ei halua tuoda vakavia virheitään esiin, vaan pelkästään kisaajien henkilökohtaisia mokia repostellaan ympäriinsä.
Tässä vessa hösselissä kun ei ole pelkkä Cheryllin maine vaakalaudalla, vaan Sub kanavan, Suomen BB:n, ja meidän kaikkien. Ei ole mikään pikkujuttu, jos tämä tapaus kulkeutuu jotenkin Afrikkalaisen BB-väen tietoon. Se on ihan hys-hys linja tämän rasismin suhteen nyt vaan.
On muutenkin Cherylin pisteet olleet tämän viikon ajan laskussa. Olen aiemmin pitänyt Cherylistä, mutta mun mielestä se on alkanut läyhätä myös selän takana. Aivan naurettavaa käytöstä, jos ei halua mennä vessaan voisi hälle järjestää ulkohuussi pihalle ihan omaan käyttöön.