Hei haloo hesari ?

Mihin perustuu Hesarin uutisointi näistä Idolsissa esiintyvistä taviksista? kyseessähän on ihan tavallisia ihmisiä jotka ovat television viihdeohjelmassa, ilman minkään valtakunnan pätevyyttä tai esiintymistaitoa. Eihän tuollaiset roskat hesarissa ruoki mitään muuta kuin seiskapaskoja ja niitten lukijoitten sairaita mielikuvituksia. Luulisi että tuon tietäisi Yli-Mantilatkin ?
4322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vai etkö tiedä? Me olemme kaikki ihan taviksia.
Toiset josssain asiassa lahjakkaampia kun toiset.
Idolsissa etsitään se nuori josta voi tulla
se tulevaisuuden tähti.

Äänestä
  • Sinä voit olla tavis mutta suuren yleisön kanta on toinen. Merkittävä henkilö jonka elämä on saanut aikaan jotain sellaista mitään kukaan muu koskaan on suuri ja oikea julkkis. Martti sai aikaan rauhan ja sai siitä Nobelin. Hän on julkkis ja suuri siis. Miksi hesari ei pysty paneutumaan syväluotaukseen oikeista julkkiksista? koska hesarilla on "oma" toimittajakoulu josta tulee ainoastaan liuta pässejä toteuttamaan arvotonta seiskasarjalaista arvotonta roskaviihdettä. Idolsin kaltaiset "viihdeohjelmat" käyttävät ainoastaan tavisten ja maalaisten yksinkertaisuutta hyödyksi. Nostavat nämä hetkeksi pilviin leijumaan niin että nämä hölmöt kustantavat jo eduskuntavaalikampanjoitakin kun kuvittelevat olevansa isoja. Roskaviihdekoneisto on moraaliton kun ei kerro että julkisuus mitä saat tästä hömpästä on yhtä tyhjän kanssa. Mutta kiva kun tulit ruuduntäytteeksi ja painomusteen tuhlattavaksi. Kun tuo painomuste on nykyään niin halpaakin että sitä voi tuhrata taviksiin.

    Äänestä

  • Ai että etsitään tähtiä? brouaha... ihan kuin seiskan oppikirjasta. Tähdet syttyvät kilpailuitten kautta eikä tälläisten kuvitteellisten idolsien ja vastaavien viihdeohjelmien perusteella. Käytä vähän päätäsi hölmö.

    Äänestä

  • Taisi mennä mielipiteeni joiltakin yli hilseen.

    Olemme kaikki ihmisiä, puutteellisia. Täydellistä ei ole. toiset ovat älykkäämpiä, lahjakkaampia jne.
    Toiset tekevät urotekoja, mutta eivät ole silti täydellisiä. Toiset ovat lahjakkaita tutkijoita jotka vaikuttavat kaikkien meidän terveyteen jne.
    Kunnioitan suuresti näitä saavutuksia.

    Mutta olen silti sitä mieltä ettäkaikilla meillä taitaa olla savijalat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen hesarin tilaaja kirjoitti:

Mihin perustuu Hesarin uutisointi näistä Idolsissa esiintyvistä taviksista? kyseessähän on ihan tavallisia ihmisiä jotka ovat television viihdeohjelmassa, ilman minkään valtakunnan pätevyyttä tai esiintymistaitoa. Eihän tuollaiset roskat hesarissa ruoki mitään muuta kuin seiskapaskoja ja niitten lukijoitten sairaita mielikuvituksia. Luulisi että tuon tietäisi Yli-Mantilatkin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu