Poltettu limakalvo ja jälkioireet

Minulta poltettiin keväällä kohdun limakalvo. nyt ei ole tullut enää menkkoja, mutta rinnat tosi arat olleet 2 vkoa ja alavatsa turvonnut sekä raskausarpia ilmestynyt, mistähän moinen johtuu?? (en ole raskaana)
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olin itse juuri kolme päivää sitten kyseisessä toimenpiteessä.Samalla tehtiin sterilisaatio - gynen mukaan niin kuuluikin tehdä..Kerroit,että menkat olleet sen jälkeen pois - kuinka mukava kuulla ( sen vuotohirvityksen takiahan em. hoito tehdäänkin ).Tosin itse olen kuullut ystävättäriltäni,ettei se ole välttämättä vuotoja lopettanut,joten kommenttisi ilahdutti.Tosin ne vuodot kai voi palata jossain vaiheessa taas...?Jos sulla on semmosta ? Onko muilla kokemuksia tästä operaatiosta ja sen seurauksista ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saniina78 kirjoitti:

Minulta poltettiin keväällä kohdun limakalvo. nyt ei ole tullut enää menkkoja, mutta rinnat tosi arat olleet 2 vkoa ja alavatsa turvonnut sekä raskausarpia ilmestynyt, mistähän moinen johtuu?? (en ole raskaana)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu