Elikkäs tuli hommattua xbox360 nhl09 siihen. xboxin sivuilla ja kaikkialla muualla luvataan 1kk ilmainen gold jäsenyys uusille livekäyttäjille.
loin uuden live id:n mutta jäsenyyteni on vain silver. miten tuon 1 kk gold kokeilujakson saa lunastettua vai pitäisikö se tulla automaattisesti.
loin uuden live id:n mutta jäsenyyteni on vain silver. miten tuon 1 kk gold kokeilujakson saa lunastettua vai pitäisikö se tulla automaattisesti.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kun loin uutta tiliä xboxissa. ostin juuri bundle version, jossa tuli kung fu panda ja lego indiana mukana.
jatko kysymyksenä, että kun sellasen kortin ostaa (jos joskus ostan) pitääkö se asettaa jonnekkin boxin sisälle, vai pitääkö kone kenties liittää tietokoneeseen tai tarviiko se lähiverkkoa toimiakseen?
Siis tottakai live tarvii lähiverkon ja internet yhteyden. Voi käyttää joko lan-piuhaa tai wi-fi adapteria.
Kun live gold tilin ostaa, niin saa aktivointikoodin joka syötetään sinne redeem code kohtaan dashboardissa.
Vaihtoehtoisesti gold tason tilin voi ostaa luottokortilla suoraan livestä.