eilen uutiset kertoi, että Suomen syntyvyys on tänä vuonna pitkästä aikaa yli 60000 tuhannen vauvan.
Eikös pääministeri viimevuonna patistanut lastentekoon...mitä lie luvannut "porkkanaksi" sitä en muista.
Eikös pääministeri viimevuonna patistanut lastentekoon...mitä lie luvannut "porkkanaksi" sitä en muista.
Vastaukset 3
Vanhimmat
buumit syntyvät ? pääkaupunkiseudulla on ylisuuret laumat päiväkodeissa, satoja lastentarhanopettajan paikkoja avoinna , pelkästään lähihoitajilla täytettynä. erityislastentarhanopettajia on vielä vähemmän, erityislapset eivät saa riittävää tukea kasvulleen, mikä on todellinen aikapommi.
uupunut koulu ei jaksa kasvattaa, jo ala-asteista 30 % :lla luokista on 30 oppilasta!!!
opettajat on jätetty yksin , ja koulusta on tullut kaatopaikka , johon koko yhteiskunnan ongelmien annetaan kaatua.
terveyden ja sairaanhoito. Valitettavasti. Miten tässä pystyy töitä tekkeen, kun kaikkea vaaditaan maan ja taivaan väliltä. STM:n tutkijat ja ministerit oikeisiin töihin.
Kouluista ja luokista varsinaisia kaatopaikkoja on tullut. avanhemmat eivät tiedä millaislle katopaikoille he lapsiaan päivittäin kuljettavat.
Suomessa on jo alkanut opettajakato, koska monet nuoret opettajat siirtyvät parempiin ammatteihin.
Lapsia ei osata kotona kasvattaa ja tilanne kärjistyy kouluissa.
Nyt on jo hyväksytty, että lisää ampumatapauksia tulee, koska opetushallitus järjestää vielä tämän vuoden lopussa 4 turvallisuuskoulutuspäivää.
Siis mitään ei tehdä, että lapset voisivat paremmin, vaan kädet ristissä odotetaan mitä seuraavski tapahtuu.
Toivon, että Suomessa aletaan perustamaan kristillisä yksityiskouluja, niin jokainen, joka haluaa opettaa lastaan oikean ja väärän ymmärtämiseen, saa sihhen mahdollisuuden.
Varmaan jatkossa perustetaan yksityiskouluja, mutta vain ne vanhemmat, joilla on varaa voivat lähettää lapsensa sinne.
rupusakki saa jäädä nykyisiin peruskouluihin.