Kuuntelin just uusimman Oasis-levyn "Dig out your soul" ja on pakko myöntää, että se on helvetin hyvä levy! Suorastaan yllättävän hyvä - siihen nähden mitä bändiltä on tullut tällä vuosikymmenellä (toki bäilläkin levyillä on ollut hyviä biisejä).
En taida olla ainoa joka on levyn kovuuden huomannyt. Arvostelut ovat olleet hyviä ja jopa jotkut Suomi-änkyrätkin ovat joutuneet Oasis-vihastaan huolimatta tunnustamaan, että platta toimii.
"Bag it up" on sellainen biisi joka iskee jostain syystä hemmetin lujaa! Ja itseasiassa kaikki levyn biisit toimivat! Loistavaa!
Nyt vaan Oasis Suomeen.. tai no jos edes Ruotsiin tulisivat niin lähtisin keikalle!
Uusin Oasis
on loistava!
2
1039
Vastaukset
- ääni..
...kuulostaa levyllä erinomaiselta! En sitten tiedä, onko keikoilla sama meininki. Jossain vaiheessa ääni oli aika rapana.
- oaziz
Oasis on keikalla 25.01.09 Göteborg ja 28.01.09 Tukholma! Sinne siis, itse olen menossa Göteboriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161