delta

KIA merkkisten autojen "takuut" otetaan takaisin huoltojen hinnoissa ,,,hinnat pilvissä
normihuollot n500€
jotain pientä lisää 700€
remmi ja pari kiristintä 90tkm huolto yli 3000€
2395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olla halvempaa huollattaa jossain muussa liikkeessä? paljonkohan tuosta on työn osuus, on ilmeisen hyvät tuntipalkat... omaan rottelooni vaihtoivat 160 euron työllä nokkahihnan ja kiristimen, osat maksoivat 40 e ostin itse.

Äänestä

Mihin autoon voi 90 000 km:n huolto maksaa 3000 euroa? Ehkä Ferrariin. Jos tuo pitää paikkansa ja kyseessä normaali huolto-ohjeen mukainen "ryöstö", niin varmast TM ja Tuulilasi ottavat mielellään vastaan postia asian selvittämiseksi.
Normaalihuolto 500 euroakin on ryöstä normaalin perheauton kohdalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hinnat huipussaan kirjoitti:

KIA merkkisten autojen "takuut" otetaan takaisin huoltojen hinnoissa ,,,hinnat pilvissä
normihuollot n500€
jotain pientä lisää 700€
remmi ja pari kiristintä 90tkm huolto yli 3000€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu