Paljonko maksaa neliömetri tavallista lasia.
Mitä maksaa neliömetri lasia
16
16969
Vastaukset
- kkkkkkkk
... tavallinen lasi - KÄYTTÖTARKOITUS???
- Puukapula
Paljonko maksaa metri tavallista puuta?
- Soita
lasitusliikkeeseen. Sieltä saat aivan tarkan hinnan. Hinta kun on liikekohtainen ja riippuu lisäksi lasin vahvuudesta ja mahdollisesta hionnasta.
- ovilasi
4mm paksuinen ovilasi kyseessä. Mikä on hintahaarukka.
- sanoosinko
ovilasi kirjoitti:
4mm paksuinen ovilasi kyseessä. Mikä on hintahaarukka.
... viirensaran ja äärettömän välillä... voi olla pian enämmänki.
- tuli 4mm paksut
ovilasi kirjoitti:
4mm paksuinen ovilasi kyseessä. Mikä on hintahaarukka.
lasit varastoon ja hinta oli 60e neliö.
3mm olisi ollut 40e neliö - sukodu
tuli 4mm paksut kirjoitti:
lasit varastoon ja hinta oli 60e neliö.
3mm olisi ollut 40e neliöolis kiva tietää että mistä oot lasit ottanu, on meinaan pikkasen ylihintaa... eikä ihan vähääkään....
- ihanankallista
rakennustarvikkeissa on viime vuosina pissitty kovastikin linssiin
- lasilasse
4mm tasolasia saa 15 euroa/ neliö hintaan. Määrämittaan leikkauksesta pari euroa lisää.
- Pikkasen ylihintaa
ja minä maksoin 4 mm tasolasista alle kympin nelio joten jotain on kyllä todella vedetty höplästä jos on maksanut 60 euroo neliö.
- Ihan normaalia
Lasitusliikkeistähän tuo selviää, kun kysyt.
Yleensä oven lasit on 15-30€kpl leikattuna, eli neliöhinnat on melko korkeat, muttapa eipä yhden lasin kanssa niin ihmeellisesti tunnu.
Ja kylläpä lasin leikkuusta aina hukkaakin syntyy, ja asiakaallahan se maksatetaan. - rakentaja-s1
Lasi hinnat http://www.lasitehdas.com/#!lasien-hinnat/aw9wr
- mussukka54
Suomeen lasinjalostus myy lasia kai 15 -17€/ neliö siellä on myynnissä halpoja elementtilasejakin.
- kannattaakysellä
lasitehtaat myy 4mm karkaistualasia 30,-/m2
- Tutkia
Onhan netissä lasin m2 hinnastoja...:)
- aitojalasejaeiole
Noh,...siis oikeaa aitoa lasia ei enää myydä missään.
Ikkunalaseiksi kutsuttuja ja ovilaseiksi kutsuttuja valmistetaan ihan jostakin muovintyyppisistä materiaaleista, joten siis niitä kutsutaan laseiksi, mutta eivät aitoa lasia kuitenkaan ole.
Mistä voit tunnistaa keinolasin ja aidon lasin. ????? Suihkuta runsaasti vettä ko lasille sen ollessa pystyeasennossa. Aidosta kunnon oikeasta lasista vesi virtaa alaspäin jättämättä pisaroita tai muuta jälkeä, mikäli suihkutettava vesi on ihan puhdasta. Keinolasista, jossa on muovia tai muovisekoitetta vesi jää pikku pisaroina niinsanotun lasin eli keinolasin pinnalle.
Uudet ikkunat, joita kutsutaan lämpölaseiksi, eivät ole aitoa lasia eli siis kemiallinen rakenne on eri kuin aidossa lasissa. Monet ihmettelevät nyt, miksi lasi ei puhdistu pestäessä kunnolla ja myös sitä, että sateen jälkeen puhumattakaan useamman sateen jälkeen ikkunalasi on täynnänsä pikkuisia pisaranjälkiä , joita on sitten hankala puhdistaa.
Näin meitä huijataan puhumalla lasista, joka ei ole aitoa lasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053161Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803