Mitä mieltä? Tuleeko aika niukilla käyttöön just ennen SM-geimejä? Ei oo kisaajat päässeet kertaakaan ennen vuoden tärkeintä kisaa "treenaamaan" uusia tuomarilinjoja. Toivotaan, ettei liikaa matseja ratkaista shidoilla.
Uudet
Shidosäännökset
3754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mitää uutta oo. olishan ne tuomarit voinu pimittääkki ne ja vaan jakaa varotuksia otteluissa tuosta vaan. parempi kai se on ku ne nyt julikesesti kertoo. onhan noi säännöt ollu aina voimassa. Aina kai noista on varotuksia tullut.
ei kai kukaan noita oo ainoana tekniikkana kellekkään opettanu. Sille joka on tähänkin mennessä otellut reippaasti ei tule nytkään ongelmia. niille, jotka on satsannu ko. juttuihin kuuluki antaa varotuksia. nyt ainaki yrittelijäitten pitäisi pärjätä paremmin noitten luimijoitten kustannuksella. oikeeseen suuntaan ollaan menossa.
Jos tolleen menee niin aivan totta. Sieltä katsomosta ei vaan aina siviilin silmä ymmärrä noita shidoja.
Kyllä siellä uuttakin löytyy vaikka joskus on voinut saada noista muutenkin varoituksen. Nyt lisääntyy aktiivisuus mutta myös varoitukset kisoissa kun osa porukasta on pihalla säännöistä. Katsokaa keskustelua judoliiton open forumilla