Aiheeton valitus

karvaohjus

Hei!
Meillä vajaa pari vuotias lapparinarttu. Asumme rivitalossa ja yhtiössämme eräs asukas vihaa lapsia, nuoria, kissoja ja koiria. Nyt meidänkin koira on ollut silmätikkuna jo jonkin aikaa. Koiramme oleili alussa aika ajoin ulkona myös aamu varhaisella ja yölläkin. noina muutamina kertoina on haukahtanut jotain ja olemme heti ottaneet sisälle ja tästä on tää asukas jo heti valitaanut. Nyt olemme keväästä asti pitäneet koiraamme sisällä klo 7.00-22.00 Mutta silti tämä asukas on tehnyt isännöitsijälle valituksen että koiramme haukku yöllä esim edellisenä yönä. Vaikka koiramme nukkui sikeesti klo 20.30-9.30, kun oli viikonlopun peuhannut veljensä kanssa. Itse ole pitkän sairausloman johdosta kotona ja otan jotenka pääseen puutumaan haukahduksiin. Koira ei ole erityisen haukkuherkkä; kissa saa komneat haukut perään ja jotkin aivan vieraan pihalla kulkijat ja tietysti leikkihaukku kuuluu asiaan. MITÄ VOIMME TEHDÄ AIHEETTOMILLE VALITUKSILLE? onko kokemusta kellään?

1

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janitus

      Kysele vähän muiltakin asukkailta kuinka suhtautuvat koirasi haukkumiseen, ja tee kirjelmä taloyhtiön hallitukselle jos koirastasi valittanut on väärässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2288
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2033
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1485
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1424
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1361
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1055
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      904
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      886
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      863
    Aihe