Onko kukaan käynyt Hampton Inn - Manhattan Times Square North -hotellissa. Huippukehut Tripadvisorissa ja pakkohan se oli varata. Helmikuussa 199 dollaria yöltä. Aamiainen kuuluu hintaan! Kingsize-vuode, kuntosali, tilava huone, ilmainen netti ja peruutusmahdollisuus 2 vrk ennen.
Ja ennen kaikkea loistava sijainti. Nämä siis netistä poimittuja tietoja. Voisiko joku vahvistaa?
Matkakuume nousee...
Ja ennen kaikkea loistava sijainti. Nämä siis netistä poimittuja tietoja. Voisiko joku vahvistaa?
Matkakuume nousee...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mietin myös tätä hotellia Hampton Inn Manhattan-Seaport-Financial District. Valitsin kuitenkin Embassy suites New York. Molemmissa on sama hinta, aamiaiset loistavat, sijainti sopiva. Mikä erottaa ? Wlan yhteys on ilmainen Hampton Innssä ja on ehkä lähempänä metroasemia. Onkohan Hamptonissa liikennemelua, Embassyssa ei ole luultavasti. Vaikea valinta ja muuttaakin voi vielä. Uuden vuoden vaihteessa olemme menossa.
Embassy Suites on parempi tasoinen yleensa. Embassy Suites tarjoaa parhaat aamiaiset. Voit tilata mita haluat buffetista ja aamiaskokki tekee sen. mm. munakkaat, crepet tms.. ja se aamiaspoyta notkuu!! Silla parjaa lounaan yli. Hamptonkin aamianen on hyva.
Embassy Suites on yleensa laadukkaampi kuin Hampton Inn. vrt. hotelli vastaan motelli. Hamptonit ovat tosin huomattavasti parempia kuin tavalliset moottoritien motellit.
Eli siis, jos pitaa valita Embassy Suites tai Hampton Inn, katso hotellien kunto ja kuinka tarkeaa on tukeva aamiainen. Itse ottaisin Embassy Suiten.
nimim. paljon kokemusta molemmista paikoista ympari USAa
Embassy Suiteen kuuluu myos ilmaiset Happy hour drinkit.
Hampton Inneissa saattaa joillakin olla vastaavaa nykyaan.
sait huoneen tuohon hintaan?
Hotellin omalta kotisivulta. Itse asiassa tein juuri uuden varauksen, kun hinta helmikuulle (neljä yötä) olikin tänään 179 dollaria / yö eli 20 dollaria halvempi kuin pari päivää sitten. Kannattaa näköjään käydä kuikuilemassa hintaa silloin tällöin, kun peruutus käy näppärästi ja uuden varaaminen myös. Kannattaa muuten ensi varata uusi huone ja vasta sitten perua vanha, ettei jää ilman huonetta huonolla tuurilla.
Hyvä keino on myös lähettää hotelliin maili, jossa pyytää hinnan alennusta jos hinta on laskenut. Suostuvat yleensä hyvin, eikä tarvitse ryhtyä varaamaan ja perumaan.
Jos varaat helmikuun alusta, niin yhden hengen kokonaishinta on vain 1286 taalaa viikolta. Keskivaiheilla maksaa jo 1944 taalaa.