Mitä vaihtoehtoisia piuhoja on olemassa ja mistä tiedän mikä piuha PC-läppärini ja videotykin välille sopii?
Tai onnistuuko tämä edes, kyseessä on yli 4v vanha Fujitsu-Siemens Amilo. Minkälainen ulostulo läppäristäni pitäisi löytyä?
Apua.
Tai onnistuuko tämä edes, kyseessä on yli 4v vanha Fujitsu-Siemens Amilo. Minkälainen ulostulo läppäristäni pitäisi löytyä?
Apua.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuossa ikäluokassa ei ole juuri muita kytkentävaihtoehtoja kuin VGA ja S-Video.
VGA on se yleensä sininen kolmirivinen D-Sub-liitin, 15-pinninen naaras. Parempi kuvanlaatu kuin S-Videossa.
S-Video on pyöreä Mini-DIN -liitin, jonka luona yleensä television kuvake.
Jos et ymmärtänyt, niin katso Googlesta.
Jompikumpi jos koneesta löytyy, niin kytkentä onnistuu. Tykeissä yleensä on liitäntöjä aivan sumeasti, joten sen saa kiinni kyllä mihin tahansa. ;)
Kiitoksia!!!
Mun täytyy vielä tarkistaa videotykin liitäntämahdollisuudet paikasta jossa se on. Ei ole minun nimittäin.
Ja tarkistan heti kotiin päästyäni tuon VGA jutun.
Kiitti.
vaihtoehdot:
http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/90564