Millaista kohtelua olette saaneet ollessanne kertaamassa? Onko ollut sitä inttiajan runtu/taaksepoistu/asento/lepo/ei pyöritä/kuka härvää -touhua?
Itselläni on hyvät kokemukset kertauksista. Ei ole kertaakaan muistuttanut mainitsemaani inttijanan tyyliä, vaan asiat on hoidettu normaalilla äänen sävyllä. Kukaan ei ole valittanut ressu-tyylistä, eli kaulukset ja lahkeet ovat miten ovat ja partakin oli ajamatta.
Ihmettelen niitä särmääjiä, jotka särmäremmein kiristävät lahkeet ja siloposkina ovat koko kertauksen ajan. Niitähän voisi luulla varusmiehiksi. Kyllä reserviläisen pitää jotenkin erottua joukosta.
kohtelu kertausharjoituksissa
5
3196
Vastaukset
- mukavaa
eikai siinä nyt aleta märäsää maassa ryömiä... korkeintaan vähä kumarassa=)
oikein oli mukava kertaus viikko.
uusiksi heti kun vaan pääsee.
oikein hermo lomaa arjen askareista! - muuten
mutta res. joukkueen johtjalla (mikä lie sotahullu) yläkerassa vikaa. Karjui meille kuin alokkaille ja muutenkin oli tainnut unohtaa ettei tässä enää mitään teinejä olla... No sitä sitten porukalla avauduttiin ja vaki kapiainen sitä lutia sitten vähän jututti ja kertoili asioita miten kannattaa olla.
- oli yksi kusipää
majuria leikkivä pellepaskahousu, mutta sekin oli reserviläinen. Kapiaiset osaa yleensä käyttäytyä länsimaiseen tyyliin. Suosittelen osallistumaan. Aina harjoitukset kotiolot ja duunin tekemisen voittaa.
- Samaa mieltä
Pikku reippailu aina kotiolot voittaa.
- sniidux
Tuolta löytyy kuvaa ressutoiminnasta http://www.hiidenvedenkomppania.fi/gallery/index.php?cat=0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941275- 1571178
- 681001
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809