Tässä näyte Nightwishille siitä kuinka Wishmaster tulee esittää. Erityisesti kiinnittää huomiota esiintyjän sulava lavaliikehdintä ja taustayhtyeen mahtavat soundit. Valitettavasti yleisöä ei ollut kuin kourallinen todistamassa tätä musiikin juhlaa! http://www.youtube.com/watch?v=yJtODYI45oY
Wishmasterin mallia
KingOfTheForest
111050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...heilu noin hirveesti tuo coverbändin laulaja?
Ja ihan kun olis kosiskellu yleisöä kans koko ajan...
Ja ennen kaikkea mitä v****a sillä oli päällään? Ihan hirvee kaapu, tai kaks.
Näytti videotallenteiden perusteella vaihtavan niitä ainakin kerran.
Vähän oli semmonen "poppi"-meininki, eikä tuo oikein osaa laulaakkaan!
ihme, että on päästetty edes lavalle?
Ja jaksoit sitten vielä katsoa jonkun toisenkin yhtä hirveän klipin. Taitaa sunssa olla masokistin taipumuksia?
Että te jaksatte. Keskittykää Nightwishiin ja jättäkää jo menneisyys taaksenne.
Pidän Tarjasta Nightwishissa. Mutta tämä huippumuusikkojen coverbändi on kyllä mielenkiintoinen. Puolenvälin jälkeen rumpali ja muu bändi soittavat käsittämättömän eriin tahtiin...
Ja samoin tietysti pistää silmään laulajan Hymyileminen ja tanssiminen, eihän se sovi metalliin!!
Nighwishin poikien soittamana ja Anetten laulamana Wishmaster on huomattavasti parempaa kuunneltavaa, kuin Tarjan laulamana ja huippumuusikkojen soittamana. Edelliselle esiintyjälle esimerkki kuinka wishmaster tulee esittää: http://www.youtube.com/watch?v=OkCnkHQo9aU
Olipa hyvä Wishmaster toi Wacken, en ollut sitä aikaisemmin huomannutkaan. Samaa luokkaa ellei parempi kuin Lowlands 2008.
Nyt huomaan, että kirjoitin vähän huonosti edellisen viestini. Jos jollekin jäi epäselväksi, tarkoitin että Ensimmäinen kirjoittaja oli kirjoittanut viestin hienon sarkastisesti. Oma viestini oli täysin totta.
Ja YrjöJurrin viestissä olevassa linkissä tyttö laulaa kyllä hienosti. Ihan erilainen, kuin alkuperäinen, mutta tyyli sopii biisiin!
katsonut taltiointeja Gampel Open Air videoita? Loistava laatu!
TPaTP Mother&father osa:
http://www.youtube.com/watch?v=2A1U4ia7p9g
Koitapas katsoa kuivin silmin... Mielettömän kaunista. Samalta käyttäjältä löytyy useampia videoita tuolta Gampelista.
Hyvä pätkä oli tuo, ja kuuntelinpa heti perään Everdreaminkin. Mie se kyllä oikeasti tykkään vanhoistakin Aneten laulamana enemmän.
Paitsi just siitä Sleeping sunista :)
............mitä fidduu, tiällä persoonat keskustelee keskenään ja trollit heittelee väliin pullsittii????????????????????????
Valkotakkinen setä (siis ei persoonien alkusetä) vaan perinteinen lääkärisetä määrää taput oireittenne mukaan!
PS. ostakaa eläimiä ja eläkää, muistakaa "tawis" ei ole eläin, vaikkakin ääntelee kuin eläin.
Nightwish bändinä on ihan eri kategoriassa. Ei muutama studiomuusikko tee bändiä. Jokainen kasarihevin ystävä tunteen studiomuusikoista kootun Toton. Bändi kuulostaa muutamissa biiseissä hyvältä ja taitoa löytyy, mutta koko pitkäsoittoa ei kuuntele pirukaan. Neil Youngin Crazy Horse kuulostaa ajoittain ihan kellaribändiltä, mutta se toimii kun junan vessa. Tarja ei tee Nightwishia, siihen tarvitaan Nightwishin soittajat.
Jos laulajalla on kyky tuoda oma persoonansa biisin, se toimii vaikka lasten hoidon lomassa. Pidän tämän tytön esityksestä todella paljon.
http://www.youtube.com/watch?v=hyqD4QJ0Vsg
but, kerro nyt hyvä setä tunteesi "Anettea kohtaan".
Ei riitä että Anette on tehnyt mahtavat rundit "POIKIEN KANSSA" vaan kerro "musikaaliset tunteesi" Aneten lauluosuuksista rundien saatossa.
muistaa asettaa säännöllisin väliajoin sormensa nk. hevimerkkiasentoon.