Saatuani aknen kuriin jäljelle ovat jääneet arvet poskiin ja selkään. Ongelmani poistamiseksi vinkkejä ja keinoja kyselisin!
Kiitokset etukäteen vastanneille.
Kiitokset etukäteen vastanneille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vaivauduit kertomaan arvistasi niin vähän, että ei jaksa pahemmin kertoilla. Katsos kun on kohoarpia, kuoppa-arpia (näissäkin omat ryhmänsä), punaiset jäljet, jotka eivät ole arpia. Pääasiassa punaiset jäljet häviävät max. 2 vuodessa.
Arvet eivät häviä koskaan, ellei niitä operoida: dermabraasio, laserit, TCA-happo, neulaaminen jne.. Hionta eli dermabraasio yleensä auttaa parhaiten.
lähinnä punaisia jälkiä..kuinka saa vaalenemaan nopeammin?
auttanut monia:
http://www.detria.fi/arbutin_pigment_whitening.htm
Sitä saat monista paikoista, luontaistuotekaupoista, apteekeista, verkkokaupoista...
Kannattaa kokeilla, tämä tuote nimenomaan vaalentaa arpia. Ja on turvallinen.
humpuukituote. rahat meni kankkulan kaivoon...
mutta minuapa auttoi ;)
Ei kannata yleistää jos sinuun ei tehonnut, koska iho-ongelmat ja niiden laatu, joihin arbutinia voi käyttää, ovat niin erilaisia ja yksilöllisiä.
Suosittelen lämpimästi kokeilemaan :)
kans auttoi arbutin.. suosittelen myös
=)