Palautteet suomi24.

Palautteet.Myös Big Brother palstasta tähän osoitteeseen.
Mikäli koette, ettei asiaviestinne tällä palstalla enään pysy.
Tässä osoite mihin siitä voi kertoa.
Siellä on kohta-Seriffit.
http://www.suomi24.fi/palaute/lomake/
7508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on pysynyt hyvin palstalla, nyt on hyvä sheriffi.

Äänestä
  • Miksi et esiinny omana itsenäsi.
    Puolusta itseäsi omalla nikilläsi.
    Sefu sefuna, kiitos.
    Ja tosi on, että poistaa asiaviestejäkin.

    Äänestä

  • Huomattu kirjoitti:

    Miksi et esiinny omana itsenäsi.
    Puolusta itseäsi omalla nikilläsi.
    Sefu sefuna, kiitos.
    Ja tosi on, että poistaa asiaviestejäkin.

    sefu, olen vain seurannut tätä sananvapautta täällä.

    Äänestä

Teron ja Tuulin aamuöinen seksikohtaus jota asiallisesti kommentoin poistettiin.?

Minusta tämä sefu toimii oudolla logiikalla.

Äänestä

Ennen palautteen antoa yp,lle lukekaan kuitenkin tämä:

http://keskustelu.suomi24.fi/sheriffi/toiminta.chtml

Sheriffi puuttuu tilanteeseen jos joku kirjoittaa viestejä, jotka rikkovat keskustelujen sääntöjä. Sheriffillä on oikeus poistaa asiattomat viestit heti, kun sellaisen näkee. Myös Suomi24:n ylläpito poistaa asiattomia viestejä.

Sheriffit saavat käyttää harkintavaltaansa poistaessaan viestejä. Joillakin keskustelupalstoilla voi olla tiukempi linja kuin toisilla palstoilla ja tämä keskustelijoiden on hyväksyttävä.

Sheriffiä ei kannata turhaan syyttää sensuroinnista. Poistetut viestit eivät useinkaan edusta keskustelun laadukkainta tasoa.

Sheriffit voivat halutessaan siivota oman palstansa turhanpäiväisistä viesteistä, kuten tyhjistä tai lähes tyhjistä viesteistä.

Muista: Kun sheriffi poistaa viestin, poistuu samalla myös kaikki sen alla olevat vastaukset. Niitä ei siis erikseen sensuroida.

Ja tässä vielä kertaalleen säännöt:
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot


Mukavaa BB päivää kaikille :)

Äänestä
  • ja miksi täällä höpölinjalla pitäisi olla muita tiukempi linja.

    Cherylliä olet kyllä antanyt haukkua ihan sikana..miksihän?

    Äänestä

  • viestini.... kirjoitti:

    ja miksi täällä höpölinjalla pitäisi olla muita tiukempi linja.

    Cherylliä olet kyllä antanyt haukkua ihan sikana..miksihän?

    Pahoittelen, jos olen poistanut asiallisen viestisi.

    Ilmoita asiattomasta viestistä, jos sellaisia havaitset, niin poistan myös Cheryliä kohtaan julkaistut asiattomuudet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Palvelun käyttäjä kirjoitti:

Palautteet.Myös Big Brother palstasta tähän osoitteeseen.
Mikäli koette, ettei asiaviestinne tällä palstalla enään pysy.
Tässä osoite mihin siitä voi kertoa.
Siellä on kohta-Seriffit.
http://www.suomi24.fi/palaute/lomake/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu