verran,että keväällä kun vaalikeräystoimikunnalta tuli minulle vaalikeräys kuntavastaavan kaavake,jonka laitoin näissä vaaleissa olevalle kuntavastaavalla Niilo Ruuskalle,eli siten itse vältyin tältä kuntavastaavan tehtävältä.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen ollut yli 30 vuotta vammaisjärjestöjen vaalikerääjänä ja vaalikeräys kuntavastaavana useissa vaaleissa,että pistäppä paremmaksi jos pystyt.
Nuoret ei ole ikinä laittaneet nuihin lippaisiin rahaa,että se siitä.Vattukyläset ovat aina laittaneet lippaisiin olin minä paikalla tai sitten en ole paikalla.
Olen ollut vaalikeräyksen kuntavastaavana useiden vaalien ajan,eikä koskaan ole kukaan boikotoinut ollessani lipasvahtina.
Saat sinä aivan vapaasti liehtoa vammais vastaisuutta näissä vaaleissa minua kohtaan,mutta se
ei vaikuta minun työhöni mitenkään.
Tuossa hommassa ei tarvitse muuta sanoa kuin KIITOS ja HYMYILLÄ sekä vaihtaa muutama sana lahjoittajan kanssa.
Siis perusopetus vaalikerääjälle on tuollainen.
ruuvit löystyneet ja osa tipahtanut kokonaan pois.
vammaistyötä vaaliaikaan tekevä Jussi.
kerää rahaa, aivovammanen sanos tolloki...