nastoituksesta...

Todennäköisesti tyhmä kysymys, mutta nastarenkaistani on kilometrien varrella tippunut aikas paljon nastoja... voiko uudelleen nastoittaa jos kulutuspintaa muuten renkaissa jäljellä ja jos voi niin missä olisi edullista tehdä se täällä pääkaupunkiseudulla?
2312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Jos nastat ovat irronneet, samalla myös nastojen reiät ovat repeytyneet, eivätkä nastat niissä enää pysy. Nastansa menettäneillä renkailla on edessään uusi ura joko kesärenkaina tai sitten veneen lepuuttajina. Talvellakin ne ovat lailliset, mutta pito on niin huono, ettei niitä kannata käyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pihalla kaikesta kirjoitti:

Todennäköisesti tyhmä kysymys, mutta nastarenkaistani on kilometrien varrella tippunut aikas paljon nastoja... voiko uudelleen nastoittaa jos kulutuspintaa muuten renkaissa jäljellä ja jos voi niin missä olisi edullista tehdä se täällä pääkaupunkiseudulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu