Vaikka ihminen ei näin aikuisena enää kasvakkaan, niin siittä huolimatta internet tuntuu olevan täynnä firmoja jotka tarjoavat ihmepillereitä lisäsentteihin!
Jos joku luulee, että netin peniksensuurennus- tai rasvanpolttotuotteet mainostavat uskomattomilla väitteillä, niin lukekaapa joitain pituuskasvua tarjoavia sivustoja! Niissä on todellinen rahastuksen maku kun käytetään hyväksi ihmisten epätoivoa.
Muutamia poimintoja eräältä sivustolta: http://www.growth-flex.com/testimonials.html
"I got the package and took it like instructed, after 3 weeks i, re measured myself and shocked i saw an increase of 2.2cm"
-just joo...
"After a month of treatment[...]that we gain approximately 3 inches"
- siis kuukaudessa 3 tuumaa, eli 7,6cm!!!
Muitakin huuhaa-sivustoja löytyy, jossa kaupataan oikotietä onneen ja muistetaan mainita, miten parisuhde-elämä ja työelämä paranevat kun kasvaa muutaman ylimääräisen sentin.
Googleen kun lyö "grow taller pills" hakuun, niin löytyy loputtomasti erilaisia tarjouksia.
"Kasvupillerit"
3
1660
Vastaukset 3
- haaa..
vetkuttaa yhä.
- niin se on
sattuu vaan joltain oleen poissa sitten.
Ihmiset jää lyhyemmiksi, koska kuolleille annetaan pituus.
Lahoavat maahan tai saattavat herätä muuten vaan yhtäkkiä henkiin.
tai ehkä se kuuluu tähän mun sairauteen tää juttu. - Pitkä mummeli
Ajattelin katsella tätäkin palstaa ja;
surunsa kullakin, olen jo mummoihminen ja pitkä kuin nälkävuosi eli 180 cm.
Aikanaan siitä oli kovasti surua, kaikki tuntuivat olevan minua lyhyempiä, mutta eipä enää kun nuoriso on kasvanut jo minusta ohikin.
Iän myötä varmasti olen myös kutistunut.
Olisin kuule onnellinen jos olisin/ ollut 167 cm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471023
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha112960Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63758PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49547- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13411
Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt157375